« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gökçek: Fenerbahçe'yi yenmemiz gerekiyordu, yendik

Ankaraspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Gökçek, “Kim olursa olsun yenmemiz gerekiyordu, şans Fenerbahçe maçında güldü” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ahmet Gökçek, ligde kötü gidişe son vermek ve düşme hattından uzaklaşmak için seri galibiyetlere ihtiyaçları olduğunu belirterek, “Şiddetle puana ihtiyacımız vardı. Ama hem lider hem de ligde yenilgisiz bir takımı mağlup etmek büyük bir başarı. Bu galibiyetin verdiği moral ve güçle yükselişe geçeceğiz” diye konuştu.

Ligde bu haftaki Samsunspor maçını mutlaka kazanmaları gerektiğini vurgulayan Gökçek, “Samsunspor'a karşı şansımız pek tutmuyor. Bizim için 6 puanlık bir maç. Çıkış şansı yakaladık ve bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor” dedi.

'TRANSFERLERDEN ÇOK MEMNUNUZ'

Ahmet Gökçek, ara transfer döneminde renklerine bağladıkları futbolculardan çok memnun olduklarını ve yeni oyuncuların hızla takıma uyum sağladığını söyledi.
Gökçek, orta alana bir oyuncu daha alma düşüncesinde olduklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Orta sahadaki futbolcularımızın yokluğunda alternatif olması için bir oyuncu daha almak istiyorduk. Ancak görüştüğümüz futbolculardan olumlu sonuç alamadık. Diğer transferlere gelince Petrous takıma çabuk uyum sağladı ve 2 gol attı. Özgür gün geçtikçe daha iyiye gidiyor. Cem Yanık çok yetenekli bir forvet ama yerinde oynayan daha eski oyuncular olduğu için fazla şans bulamıyor. Kürşat ise sakat olduğu için henüz oynamadı. Ama onun da çok iyi bir futbolcu olduğundan şüphemiz yok.”

Bunları da Beğenebilirsiniz