Ankara Haberleri

  Gökçek’e yumurta atan kadınlar hakim karşısında

  27 Kasım 2013 - 01:11Son Güncelleme : 15 Kasım 2013 - 10:32

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e, kürtajla ilgili sözleri nedeniyle yumurtalı saldırıda bulunan 2 kadının, “yaralama, hakaret ve tehdit” suçlarından yargılanmasına başlandı.

  Ankara 24. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, Gökçek’in avukatı Dilek Türemiş ile sanıklar Neslihan Uyanık ve Nebiye Merttürk’ün avukatları Tonguç Cankurt ve Senem Doğanoğlu katıldı. Hakim Şahin Kurt, sanıklara, duruşma tarihinin tebliğ edilmediğnin görüldüğünü belirtti.

  GÖKÇEK MAHKEMEDE DİNLENECEK

  Avukat Türemiş, şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, “Sanıkların cezalandırılmasını talep ediyoruz. Müvekkilimi, gerek görülürse gelecek celseye hazır edeceğiz” dedi. Sanık avukatları da Gökçek’in huzurda dinlenmesi talebinde bulundu. Sanıkların gelecek celse savunmalarının alınmasına karar veren mahkeme, Melih Gökçek’in mahkemede dinlenmesi için çağrı kağıdı yazılmasını kararlaştırdı. Eksikliklerin giderilmesine karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

  “YARALAMA, HAKARET VE TEHDİT”

  Cumhuriyet Savcısı Namık Kemal Saltık’ın hazırladığı iddianamede, Gökçek’in 2 Haziran 2012’de İzmir Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdiği sırada, Neslihan Uyanık ve Nebiye Merttürk’ün Gökçek’e yumurta attıkları ve hakaret ettikleri iddia edildi. İddianamede, sanıkların “basit yaralama”, “kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” ve “tehdit” suçlarından 4 yıl 4’er aya kadar hapisleri istendi.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 2 Yorum }
  • deniz ilgün 14.11.2013 19:38:22
   :)) bu adamın sonunu çok merak ediyorum
  • Omer Faruk 14.11.2013 15:45:29
   Devlet görevlileri halka gaat diye hakaret ediyor, tek biri mahkeme huzuruna çıkıp ifade vermiyor.İmtiyazlılar ülkesi Türkiye.
   
  HaberlerFenerbahçeGalatasarayPKKburçniobeAziz YıldırımNusaybin