« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gökçek ailesi Ankaragücü'nü küme düşürdü

İki dönem önce Ankaragücü'nde başkanvekilliği yapan Serhat Arıkan, Ankaragücü'nde son dönem içerisinde yaşananları ve kongre öncesi gelişmeleri yaptığı özel açıklama ile gündeme getirdi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Ankaragücü'nde yaşanan olayları dışardan takip etmek zorunda kaldığını ifade eden Ankaragücü Eski Başkanvekili Serdar Arıkan, ''Ankaragücü'nün ne durumda olduğunu ve yöneticilerin dahi ne olduğunu bildiğini zannetmiyorum. Cemal Aydın onursal başkan olduktan sonra Cengiz Topel Yıldırım ve ekibi yeni bir oluşumla hareket etmeye başladılar. Bence başarılı da oldular ki geçen sene kümede kaldılar. Günahıyla sevabıyla bir dönem başkanlık yaptı. Sayın Cengiz Topel'in Melih Gökçek ile görüşmeleri oldu ve bu görüşmelere Cemal Aydın ve biz daha sonra katılımda bulunduk. Daha sonra ortak bir yönetim oluşturuldu ve Ankaragücü'nü el birliği ile biryerlere getirmeye çalıştık. Bu süreç yaklaşık bir seneyi buldu. Cemal Aydın döneminde Melih Gökçek ve yönetiminin Ankaragücü'ne katılmasına çok karşı çıkan oldu. Medyada bunun yanlış anlaşılacağı konuşuldu ama buna rağmen bizler Ankaragücü'ne yararlı olabileceğini düşünüp Melih Gökçek ile masaya oturduk. Bazı arkadaşlarımız tamamen kendi isteğiyle bu yeni oluşumda yer almak istediler. Sayın Ahmet Gökçek başkan olduktan sonra konuşulan herşey tersine döndü. Kulüpte başkanvekilliği yapacaksınız ve teknik direktörün gideceğini ve yapılacak transferleri basından öğreneceksiniz. Hiçbir konu hakkında bilgi sahibi olmayacaksınız. Ne yazıkki böyle sıkıntılar yaşadık. Hiçbir zaman Ankaragücü bu kadar içine kapanmadı. Basınla sorun yaşamış olmamıza rağmen yine kapımızı herkese açtık. Sonrasında Ankaragücü'nü gidip Sarayköy'e taşıdılar. Tamamen dışarı kapadılar kapılarına. Yeni bir hoca ve Ümit Özat'ı getirdiler. Ben ne fark olduğunu anlayamadım. Ankaraspor mu yoksa Ankaragücü mü küme düştü. Bence Ankaragücü küme düştü ve Ankaraspor, Ankaragücü'nün ismiyle devam ediyor süper ligde. Elimden geldiğince Ankaragücü'ne hizmet etmeye çalıştım. Bu kulübün havası her zaman çok farklıydı, ama şu anda bu havadan eser kalmadı'' dedi.

"AHMET GÖKÇEK YÖNETİMİ BİZİ BİR TÜRLÜ BENİMSEYEMEDİ"

Gökçek ailesi ve etraflarındaki yöneticilerin kendilerini bir türlü benimseyemediğini vurgulayan Arıkan, ''Biz güçbirliği derken herkesin maddi ve manevi şekilde katkıda bulunmasını kastetmiştik. Başarılı bir takım olmak için önce takım olmak gerekir. Ankaraspor'un geçen seneki takımı bu sene Ankaragücü forması altında mücadele ediyor. Sarayköy tesislerine gidiyorsunuz her taraf mavi beyaz. Ortada yeni stad lafı dolaşıyor. Siz zaten belediye başkanı olarak bu stadı yapmak zorundasınız yani Ankaragücü için ekstra birşey yapmış olmuyorsunuz.'' diye konuştu.

''CENGİZ TOPEL'E YAPILAN SUÇLAMALAR YANLIŞTIR''

Cengiz Topel Yıldırım yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu ve mahkemenin hemen davayı düşürdüğünü dile getiren Serhat Arıkan, ''Benim için Ankaragücü'nde başkanlık yapmış insan her zaman farklı bir yerdedir. Dosyalar, yolsuzluklar ve borçlar söylendi. Ahmet Gökçek yönetime geldikten sonra sürekli defterleri inceliyorlar. Maliye müfettişleri zaten defterleri inceliyor. Eğer kanıtlayabilecekleri bir iddaa varsa bunu açıklamak zorundalar. Herkesin bir işi var ve çamur atamazsınız. Sayın Melih Gökçek kaç dönemdir belediye başkanlığı yapıyor ve bu tür suçlamalara maruz kalıyor. Bunu yaşamış olmasına rağmen bize böyle davranmaları bence çok yanlıştır'' ifadelerini kullandı.

"PARA İLE ANKARAGÜCÜ'NÜN RUHUNU SATIN ALAMAZSINIZ"

Kendisine ve diğer delegelere 3 Ocak'ta yapılacak kongre hakkında henüz bir bilgi gelmediğini söyleyen eski başkanvekili Arıkan, ''Kongreyi Sarayköy'de yapacaklarını söylüyorlar. Bu kadar yer varken neden Sarayköy. Bu kadar delege nasıl gidecek oraya. Beştepe'ye baktığınızda suları ve elektrikleri kesik olduğunu görüyoruz. Süper lig oyuncuları orada antrenman yapamıyor çünkü sonrasında duş alacağı bir su yok. Gökçek ailesi bunları bilerek yönetime geldi. Orada çalışan ve Ankaragücü'ne emek vermiş bir sürü insan var. Kulübün su, doğalgaz ve elektrik borçları ne kadar olabilir ki ödenmesin. Güçlü yönetim olarak geldiler. Bana göre iyi size göre kötü. Gerektiğinde tabiki işine son vereceksin ama asgari ücretle çalışan bir kişinin parasını vermemek çok yanlış birşey. Eğer işsiz kalması gereken birileri varsa bunlar Ankaraspor çalışanıdır. Baktığında masör, doktor ve çaycı hep Ankaraspor'dan geliyor. Biz eskiden bütün çalışanlarımızla birlikte maç seyrederdik. Ben futbolcu arkadaşlarımızla konuşuyorum. Çocukların hepsi manevi olarak bitmiş durumda. Para demek herşeyi satın almak değildir'' şeklinde konuştu.

"ANKARAGÜCÜ'NDEN MENFAAT SAĞLAYAN ŞEREFSİZDİR, GÖKÇEK AİLESİ ANKARAGÜCÜ'NÜ KÜME DÜŞÜRMÜŞTÜR"

Son olarak Ankaragücü kulübünün giderek küçüldüğünü belirten Serhat Arıkan, ''Herşeyi üzülerek söylüyorum. Bu kadar iş adamının olduğu bir şehirde Ankaragücü'ne sahip çıkmaması çok üzücü. Ankaragücü bu zamana kadar hiç siyasete bulaştırılmamıştı. Ama ne yazık ki şu anda siyasete alet edilmiştir. Ankaragücü kimsenin babasının çiftliği değildir. Herkes burada geçici. Gelip görev yapıp gidersiniz. Baktığınızda ben Ahmet Gökçek'e rakip çıkacağını düşünmüyorum. Bu kulübün düşünüldüğü kadar borcu yoktur. Basının karşısında hesaplaşalım. Ankaraspor'da gelen bu kadar futbolcunun borçları hangi kulübe mal edildi. Kimse bu sorunun cevabını bilmiyor. Kamoyu çok rahatsız. Bu işlerin Ankaragücü için olduğu düşünmüştük. Ankaragücü'nde menfaat sağlayan şerefsizdir. Burada tek amaç büyük Ankaragücü'nü oluşturmaktı ama gitgide bu kulüp küçülüyor. Taraftar takımı seyrederken zevk almıyor. Şu anda Ankaragücü'nü bana göre Gökçek ailesi küme düşürmüştür'' dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz