ZONGULDAK HABERLERİ

Gökçebey Kaymakamlığı Bakka Projesinin Sözleşmesi İmzalandı

IHA
18.09.2015 - 10:32Son Güncelleme :

GÖKÇEBEY KAYMAKAMLIGI BAKKA PROJESININ SÖZLESMESINI İMZALADI

IHA

Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin; "Yöresel Herkime Evinin Kültür Turizmine Kazandırılması" isimli projeyi imzaladı.
Gökçebey Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi tarafından hazırlanan, Gökçebey Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığının proje başvuru sahibi, Gökçebey Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Hacımusa Köy Muhtarlığının iştirakçisi olduğu " Yöresel Herkime Evinin Kültür Turizmine Kazandırılması" isimli iki yüz bin TL bütçeli proje için Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ile sözleşme imzalanarak projenin uygulanma aşamasına geçildi.
Gökçebey Kaymakamı Bilgin; "Gökçebey’ in Turizme kazandırılması için oluşturduğumuz projenin bu gün sözleşmesini imzalayarak, projenin hayata geçirilmesinin ilk adımı atmış bulunuyoruz. Gökçebey’ in doğal güzellikleri, bilinmeyen tarihi dokusu ve bir çok özelliğini ön plana çıkarmak ve turizme kazandırmak adına pilot bir uygulama olan " Yöresel Herkime Evinin Kültür Turizmine Kazandırılması" projesini, bundan sonra uygulanması düşünülen turizm projeleri için bir dinamik olarak görüyor, projenin yörede ve Gökçebey’ de sosyoekonomik değişimler yaratacağını da umut ediyoruz. Öte yandan uygulanacak proje ile Gökçebey’in yerel tarihi değeri olan Çantı evlerinin tanıtımı yapılmış ve oradaki diğer evlerinde yok olup gitmesinin önüne geçilmiş olması açısından projeyi çok önemsiyoruz. Bu vesile ile projenin Gökçebey’e hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Gökçebey Kaymakamlığı Bakka Projesinin Sözleşmesi İmzalandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 10 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gökçebey Kaymakamlığı Bakka Projesinin Sözleşmesi İmzalandı haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı