ÇANAKKALE HABERLERİ

Gökçeada MYO’da Oryantasyon Eğitimi Gerçekleştirildi

IHA
21 Ekim 2015 - 10:23Son Güncelleme : 21 Ekim 2015 - 10:24

GÖKÇEADA MYO'DA ORYANTASYON EĞİTİMİ DÜZENLENDİ.

IHA

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Gökçeada Meslek Yüksekokulu’na yeni kayıt yaptıran öğrenciler için Oryantasyon Programı düzenlendi.
Öğrencilerin akademik ve sosyal hayata kolay uyum sağlamaları yanında, eğitim ve öğretime yönelik bilgilendirmenin yapıldığı bu etkinliğe Yüksekokul Müdürü Öğretim Görevlisi Erkan Bil, öğretim elemanları ve birinci sınıf öğrencileri katıldı. Açılış konuşmasında, ÇOMÜ, Gökçeada MYO ve Gökçeada hakkında bilgi veren Gökçeada Meslek Yükseokulu Müdürü Erkan Bil, “Meslek Yüksek Okulumuz ÇOMÜ’de açılan ilk Meslek Yüksekokullarından birisidir. Kurumsallaşmış bir yapıya sahip okulumuzda öğrenci odaklı bir eğitim ve öğretim ilke edinerek onların meslekte ve hayatta başarılı, donanımlı, kendilerini gerçekleştirecek vasıflara sahip olmalarını arzuluyor, bunun için tüm personelimizle özverili bir biçimde çalışıyoruz. Çünkü öğrencilerimizin başarısını önemsiyoruz, onların sadece meslek sahibi olmalarını değil, sosyal hayatta da ‘üniversiteli’ olabilme yetkinliğine ulaşabilmiş birer birey olmasını planlıyor ve gayretlerimizi bu yönde harcıyoruz” dedi. Programın ikinci kısmında ise Bölüm Başkanları tarafından kendi bölümlerini tanıtıcı konuşmalar yapıldı, eğitim öğretimin işleyişi ve akademik hayatla ilgili çeşitli bilgiler verildi. İkinci sınıf öğrencilerinin, ada yaşamı, sosyal yaşam, sosyal ve kültürel etkinlikler hakkında bilgi verdikleri ve soruları yanıtladıkları bölüm ise küçük bir forum olarak programın üçüncü kısmını oluşturdu. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında birinci sınıfa kayıt yaptıran toplam 248 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen oryantasyon programı öğrencilerden oluşan müzik grubunun konseriyle son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Gökçeada MYO’da Oryantasyon Eğitimi Gerçekleştirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 10 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gökçeada MYO’da Oryantasyon Eğitimi Gerçekleştirildi haberi güncellenecektir.

  ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:36
  • Guneş
   06:25
  • Öğle
   13:28
  • İkindi
   17:14
  • Akşam
   20:10
  • Yatsı
   21:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı