Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gökçaylı Esma Esad'ı giydirecek

  Sibel ARNA
  24.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Suriye Devlet Başkanı Başar Esad'ın eşi Esma Esad, ilk kez bir Türk modacıyla çalışmaya karar verdi.

  Gökçaylı Esma Esadı giydirecek
  Dünyanın en iyi giyinen kadınlarından Suriye Devlet Başkanı Başar Esad'ın eşi Esma Esad, ilk kez bir Türk modacıyla çalışmaya karar verdi. Esad'ın tüm kıyafetlerini seçen annesi Sahar Hanım geçtiğimiz cuma Vural Gökçaylı'nın yeni koleksiyonundan siparişler verdi.
  Tam iki yıl önceydi.
  İngiltere'nin en zengin işadamlarından Nazmi Auchi'nin oğlu Tamim ile Ürdün'ün önde gelen ailelerinden Usama-Abir Tugan çiftinin kızları Suha, Amman'da yapılan bir düğünle evlendiler. Genç kızın gelinliği Vural Gökçaylı'nın imzasını taşıyordu. Çünkü Suha Hanım, düğün hazırlıkları için geldiği İstanbul’da Gökçaylı'nın bir defilesini izlemiş, hayran kalmıştı. Ertesi gün atölyesine giderek "Gelinliğimi sizin dikmenizi istiyorum" demişti. Vural Gökçaylı özene bezene bir gelinlik hazırladı. Gelin haftada bir kere İngiltere'den İstanbul'a prova için geldi.
  Düğüne Vural Gökçaylı ve eşi Meral Hanım da katıldı.
  Düğün çok görkemli ve eğlenceli geçmişti. Vural Gökçaylı sayısız tebrik almıştı. Ama o düğün gecesi yaşadıklarını değil, ertesi günü hiç unutmadı: "Düğünden bir gün sonra otelin terasında eşim Meral'le yemek yiyorduk. 50 yaşlarında ince ve zarif bir hanım yanımıza geldi. Gelinliği ve dün gece Meral'in giydiği kırmızı tuvaleti çok beğendiğini söyledi. Bizimle çalışabileceğini söyleyip kartımızı istedi. Kendini en son tanıttı. İsmi Sahar yani bizdeki Seher. Sahar Hanım, Suriye Devlet Başkanı'nın eşi Esma Esad'ın annesiymiş. Aslında avukat ama bir dönem tasarım eğitimi de almış. Kızının gardırobunu hep o hazırlarmış. Bizi arayacağını ve Suriye'ye davet edeceğini söyleyip yanımızdan ayrıldı."
  Aradan tam iki yıl geçti. Geçtiğimiz yıl Vural Gökçaylının atölyesinin telefonu çaldı. Cumhurbaşkanlığı rezidansından, Huber Köşkü'nden arıyorlardı. Yetkili Esma Esad'ın Türkiye'de olduğunu saat 13:00 ile 15:00 arası onu ziyaret etmek istediğini söyledi. Atölye alarma geçti. Hazırlıklar başladı ancak yarım saat sonra aynı yetkili tekrar arayıp randevuyu Huber Köşkü'ne aldı. Vural Gökçaylı yanına koleksiyonundan 15 parça, bolca katalog ve asistanını alarak köşke gitti.
  Onları Esma Esad'ın annesi Sahar Hanım karşıladı.
  İlk sözü, "Bakın sözümü tuttum" oldu. Kızının randevuya yetişemeyeceğini söyledi ve kıyafetlere bakmaya başladı. Siyah bir etek-ceketi hemen alıkoydu. Transparan üstlü bir tuvaletin transparan olmayanını ve uzun kollusunu ısmarladı. Daha sonraki siparişleri Esma Esad ile birlikte geçeceklerini bildirdi. Henüz tanışamasa da Esma Esad'a kıyafet hazırladığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Vural Gökçaylı, "Uzaktan hep izlerdim. Christian Dior, Elie Saab gibi tasarımcıları tercih ederdi. Çok zarif ve sade bir tarzı var. Benimle çalışması gurur verici" diyor. Önümüzdeki günlerde Esad ailesinin desteği ile Suriye'de defile yapabileceğini de söylüyor.
  Hayat Ağacı'nı beğendi
  Sahar Hanım'ın, kızı Esma Esad için beğendiği tuvaletin motifi, Osmanlı geleneğine göre bir hayat ağacı. Gökçaylı, Adile Sultan'ın gelinliğinin üzerinden aldığı bu motifin transparan olmayanını Esma Esad için hazırlıyor.

  Esma Esad, Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştiren Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la birlikte geçtiğimiz hafta ülkemize gelmişti.

  Gökçaylı Esma Esadı giydirecek

  İki yıl önce Amman'da Tamim Auchi ile evlenen Ürdün'ün önde gelen ailelerinden Usama-Abir Tugan çiftinin kızları Suha'nın gelinliğini hazırlayan Vural Gökçaylı, düğünde olan Esma Esad'ın annesi Sahar Hanım'ın, kızı için birçok kıyafet ısmarladığını söyledi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı