ANKARA HABERLERİ

Gök’ten büfelere anket önergesi

Hürriyet Haber
28.06.2013 - 00:00Son Güncelleme : 27.06.2013 - 15:23

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara’nın çeşitli yerlerine yerleştirmek üzere tasarladığı büfeler için anket yapılmasıyla ilgili bir soru önergesi verdi.

Hürriyet Haber

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin çeşitli yerlerine yerleştirmek üzere tasarlanan 10 farklı büfe modeli için düzenlenen anket hakkında bir soru önergesi verdi. Büyükşehir’in açıklamasında kent hizmetlerine vatandaşların katkısını sağlamak amacıyla anket yapıldığı açıklamasını yaptığını hatırlan Gök, “Ankara ve Ankaralılar için hayati önem taşıyan Başkent Gaz, Metro, Atatürk Orman Çiftliği ve Teleferik konularındaki tasarruflarında anket ya da başka yöntemler izlenerek Ankaralıların görüşüne başvurulmamış olması, büfeler konusunda halka danışılması ciddiyet ve halka saygıyla bağdaştırılır bir uygulama mıdır” dedi. Gök önergesinde şu sorulara yer verdi:

DİĞER KURULUŞLAR DAVET EDİLDİ Mİ

“Gazete ve meşrubat büfelerini değiştirme talebi nereden gelmiştir? Mevcut büfe sayısı ve yapılacak büfe sayısı nedir? Karar alma sürecinde ve büfe tasarım çalışmalarına başta TMMOB’a bağlı Şehir Plancıları, Çevre Mühendisleri, İnşaat Mühendisleri ve Mimarlar Odası ile tüketici dernekleri, Ankara’nın güzelleştirilmesi ve daha iyi yaşanabilir bir Ankara için faaliyet sürdüren diğer dernek ve kuruluşlar davet edilmiş midir?
Büfelerle ilgili mevcut sözleşmeler geçerli olacak mıdır? Yeni büfelerin işletmeciliği için yeni ihale mi açılacaktır?”

VATANDAŞIN FİKRİNİ ALMAK İÇİN

Gök’ün önergesi ise İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından yanıtlandı. Vatandaşın fikrini almak için kamuoyu yoklaması yapıldığı ve tespit edildiği belirtilen cevapta, “Gazete ve meşrubat büfelerinin değiştirme talebinin, eskimeleri nedeniyle belediye yönetiminden geldiği belirtilen Bu konu Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 11 Ağustos 2008 tarih ve 1897 sayılı kararıyla karar altına alındı. Önergede bahsedilen kuruluşlar kendi meslektaşları arasında dayanışmayı öngören kuruluşlardır. Mevcut büfe sayısı ve yapılacak büfe sayısı hakkında kesin tespit yapılmadı. Büfelerle ilgili mevcut sözleşmeler geçerli olacaktır” dendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Gök’ten büfelere anket önergesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:48
  • Guneş
   06:27
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:19
  • Akşam
   18:56
  • Yatsı
   20:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı