« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Göğüsleri küçültüyorlar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Atletizmde bayan sporcular için dişiliğin sembolü olarak gösterilen göğüsler hiç işe yaramıyor. Denge bozma nedeni oluyor. Bunun için de ya operasyon oluyorlar, ya bantlıyorlar ya da horman tedavisi oluyorlar.

Atletizmde kadının görünümü giderek değişiyor. Bayanların ağır çalışmalar sonrası erkeksi bir görünüm aldıkları gerçek. Bayan sporcular için dişiliğin sembolü olarak gösterilen göğüsler tam bir sorun. Atletlere göre göğüsler sporda hiç işe yaramıyor. Denge bozma nedeni oluyor.

YA BANT YA OPERASYON

Bu yüzden bir çok bayan atlet yarışma öncesinde göğüslerini çok sıkı bir şekilde bantlıyor ve dengesini sağlıyor. Bir çok sporcunun başvurduğu yöntem ise operasyonla göğüslerini küçülttürmek. Berlir'li bayan Dr.Stefanie Müller, göğüslerini küçülten tenisçi ve atlet sayı çok fazla dedi.

HORMON UYGULANIYOR

Ağırlık çalışmaları sonucunda sırt ve omuz adaleleri giderek güçlendiği için ve erkeksi bir hal aldığı için göğüsler fazlalılk olarak hem dengeyi bozuyor hem de kadınlara acı veriyor. Bu arada göğüslerinin büyümesini önlemlek için horman kullananlara da rastlamak mümkün deniliyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz