Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Godzilla istilası

  Hürriyet Haber
  17.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ünlü yönetmen Ronald Emmerich'in önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan filmi Godzilla, sadece beyazperdedeki hayal dünyamızı değil, kitaplarıyla yatak odalarımızı; İnternet’le, CD oyunları, poster ve kasetlerle özel hayatımızı da istila edecek.

  18 Eylülde vizyona girecek olan filmin eğer göz alıcı efektlerinden ve başarılı kurgusundan etkilenir de vazgeçemezseniz, ikinci kez filmi izlemeye hiç mi hiç gerek yok. ‘‘Godzilla’’yı hemen sanal dünyanıza alıp odanıza davet edebilirsiniz. ‘‘www.godzilla.com’’ adresiyle ulaşacağınız yaratık, Manhattan'daki maceralarıyla karşınızda olacak.

  Mizah dergisi var

  Amerika'da uzun zamandır piyasada olan ‘‘Godzilla’’ kaynaklı mizah dergisinin bir benzeri sonunda Almanya'da da tüketicisine kavuştu. ‘‘Godzilla- King of the Monsters’’ adlı 56 sayfalık aylık dergi, her ay yeni ‘‘Godzilla’’ çizgileri ve heyecanlı hikayeleriyle dopdolu. Alıcısı hayli yüksek olan dergi 5,90 marktan satışa sunuluyor.

  Bir yaratığın biyografisi

  Tabi ki her yaratığın enteresan bir özel hayatı olabilir. ‘‘Godzilla’’nın bilinmeyen dünyasını meğer o kadar çok merak eden varmış ki, bugün pek çok kitapseverin kütüphanesinde bir de ‘‘Godzilla’’ adlı yaratık kitabı yer alıyor. 141 sayfalık edebiyat harikası 14,90 marktan satılıyor: Yaratık aslında Japonyalıdır. Tokyo'da bir film stüdyosunda doğmuştur. Tanrının şanslı bir canlısıymış ki, başrollerini oynadığı 24 filmle şöhretin üst basamaklarına tırmanmış...

  CD’si hazır

  Film sinema filmi olur da soundrack'leri olmaz mı? Hele baş kahraman Godzilla'ysa CD'lerin satışları da sıkı olacak demektir. Sony'nin piyasaya sürdüğü CD, tam çılgın partilere göre.

  Koleksiyoncular için

  Ronald Emmerich'in film yaratığı Godzilla, 50 metre uzunluğunda ve yaklaşık 750 km hız yapabilecek bir tanrı vergisine sahip. Fakat onu tanıyan tanır. Orjinali aslında zavallı bir yaratıktır. Üstelik de 48 cm'lik küçük bir cansız. Fakat meraklı koleksiyoncular için de ideal bir parça. 99.95 marktan satılan Godzilla biblosunu meraklıları, eylülden itibaren satın alabilecek.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı