KONYA HABERLERİ

Gödene Mahallesi'ne kapalı pazar

AA / Ayşe Şensoy
29.02.2016 - 11:13Son Güncelleme :
Gödene Mahallesine kapalı pazar
AA / Ayşe Şensoy

KONYA (AA) - Meram Belediyesi tarafından ilçedeki semt pazarlarını modern hale getirmek için başlatılan çalışmalar kapsamında, Gödene Mahallesi'ne de kapalı pazar yeri yapılacağı bildirildi.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, çevre ve yaşam kalitesini artırmak için semt pazarlarını kapalı pazar haline getirdiklerini söyledi.

İlk projeyi Küçük Kovanağzı Mahallesi'nde hayata geçirip geçen yıl açılışını yaptıklarını anlatan Toru, şunları kaydetti:

"İkinci kapalı pazar yeri projemizi ise Gödene Mahallemizde gerçekleştireceğiz. Selçuklu mimarisinin esas alındığı projenin ihalesini yaptık ve kısa bir süre içinde de temelini atacağız. 8 bin 144 metrekare arsa alanı olan ve 4 bin 930 metrekare inşaat alanı olan modern kapalı pazar yerimizde idari kısım, zabıta karakolu, mescit, wc ve 3x3'lük 248 tezgah yeri olacak. İnşallah yıl sonuna kadar inşaatı tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Gödene Mahallesi'ne kapalı pazar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 11 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gödene Mahallesi'ne kapalı pazar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı