Gündem Haberleri

  Göçükten yaralı kurtulan işçi o anı anlattı

  Hürriyet Haber
  18.05.2010 - 22:43 | Son Güncelleme:

  Zonguldak'ta, TTK Karadon Müessesesi Maden Ocağı'nda meydana gelen grizudan yaralı kurtulan ocak elektrikromekanik servisinde 18 yıldır şef olarak çalışan Ceyhun Girgin, patlama anını DHA’ya anlattı.

  Gaz zehirlenmesi nedeniyle tedavi gördüğü hastaneden bugün taburcu edilen ve evinde istirahat eden Girgin, patlama sırasında yaklaşık 40 metre derinlikte kablo tesisatı döşediklerini belirterek, “Kuyu başından yaklaşık 40 metre aşağıdaydık. 8 kişiydik. 2 kablo çekmiştik. 3’ncü kabloyu çekerken bir uğultu geldi kuyu dibinden. Daha sonra bir savrulma, bir toz bulutu oluştu. O sıcaklığı ve gazı hissettim. Bir anda hayatım gözümün önünden geçti. Daha sonra yukarıya çıkarıldık. Hastaneye geldiğimizde şok durumundaydık” dedi.

   

  Patlamanın ardından asansörün hareket etmesi için ocağa döşedikleri kabloyu kesmek zorunda kaldıklarını anlatan Girgin, “Kabloyu kesmeseydik bizi yukarıya çekemezlerdi. Çünkü kafes hareket etmezdi. Bizi yukarıya çıkaran tüm arkadaşlarımıza duacıyız” diye konuştu.


  Bu arada, patlamanın hemen ardından maden ocağında oluşan toz bulutu ve panik halini, bir vatandaşın cep telefonu ile görüntülediği ortaya çıktı. Görüntülerde, patlamayla birlikte toz bulutunun yükseldiği maden ocağından, çevredekilerin de panik halinde kaçmaya çalıştıkları görülüyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı