Dünya Haberleri

DÜNYA

  ‘Göçmen kökenli değil, Almanya’nın işadamları’

  Yunus ÜLGER / GREVENBROICH
  12.05.2017 - 13:23 | Son Güncelleme: 12.05.2017 - 13:56

  Partisinin Kuzey Ren Vestfalya'da sürdürdüğü seçim kampanyasına katılan SPD lideri Martin Schulz, Düsseldorf yakınlarındaki Grevenbroich’te bulunan Müfit Tarhan ile Aydoğan Cengiz’e ait biyo teknoloji firması Humintech’i ziyaret etti.

  HUMINTECH’i gezdikten sonra kısa bir açıklama yapan Martin Schulz, hümik asitin üretildiği linyitin kullanımı hakkında çok şey öğrendiğini söyledi. Schulz, siyasi mülteci olarak Almanya’ya gelmiş olan şirketin kurucularından Müfit Tarhan’ın da çok ilginç bir özgeçmişi olduğunu belirtti. Schulz, “Müfit Bey göçmen kökenli bir işveren. Başbakan olursanız, göçmen kökenli işverenler için neler yapacaksanız?” sorusuna, “Bu göçmen kökenli tanımlamasını bırakalım. Bunlar, Almanya’nın başarılı işverenleri” karşılığını verdi.

  ‘Göçmen kökenli değil, Almanya’nın işadamları’

  TARHAN: BÜROKRASİYİ AZALTIN

  Müfit Tarhan ise Schulz’un ziyaretinin şirketlerinin takdiri olarak gördüklerini belirtti. Tarhan, Humintech’in yenilikçi bir şirket olduğunu belirterek, AB fonlardan destek için siyasetçilerden bürokrasinin azaltılmasını beklediklerini söyledi.
  Ziyarette bölgenin SPD milletvekilleri adayları ile ATİAD Başkanı Aziz Sarıyar da yer aldı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı