ANKARA HABERLERİ

Göçmen kadınlara eğitim semineri

Hürriyet Haber
31.03.2017 - 15:25Son Güncelleme :

Keçiören’de yaşayan göçmenlerin topluma uyum sürecini hızlandırmak amacıyla Göçmen Hizmetleri Merkezi’ni kuran Keçiören Belediyesi, göçmen ve sığınmacı kadınlara yönelik ‘kadın ve aile sağlığı’ konulu eğitim düzenledi.

Hürriyet Haber

Eğitimlerini tamamlayan 20 göçmen kadına sertifikalarını Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak verdi. Ak, “Keçiören’de 6 bin civarında göçmen misafirimiz var. Suriye’deki savaş ve başka nedenlerden dolayı ülkemize gelenler var. Sizlere hizmet vermek amacıyla açmış olduğumuz merkezimizde, Türkiye’ye entegrasyonunuzun, uyumunuzun sağlanması için başta dil olmak üzere çeşitli sorunlarınızın çözülmesine yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi. Uluslararası Göç Örgütü’nün işbirliğiyle gerçekleştirilen eğitim projesi 12 ay sürecek ve projeden toplam 250 göçmen kadın faydalanacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Göçmen kadınlara eğitim semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 15 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Göçmen kadınlara eğitim semineri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı