ANKARA HABERLERİ

Göçmen kadınlar konferansı

DHA
29.03.2016 - 11:16Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- KEÇİÖREN Belediyesi, Keçiören Kaymakamlığı, Keçiören Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı iş birliğinde kurulan Keçiören Göçmen Merkezi göçmen kadınların sorunlarının çözümüne dair çalışmalara başladı.
Keçiören Belediyesi, Keçiören Kaymakamlığı, Keçiören Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı ile İLKDER'in organizasyonluğunda "Günümüzde Mülteci Kadınların Sorunları ve Çözüm Önerileri" adıyla düzenlenen konferansa AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı Yöneticileri, İLKDER yöneticileri ile Keçiören TOGEM Başkanı Dr. Ayten Aydın katıldı.
Özellikle Suriyeli sığınmacı kadınların katıldığı konferansla ilgili Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak; "Keçiören'de yaşayan sığınmacı ve mültecilerin sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak amacıyla kurduğumuz Göçmen Merkezimizle yabancı bir ülkede yalnız olmadıklarını hissettiriyoruz. Ülkemizde bulundukları sürece sorunlarını çözüme kavuşturmanın toplum olarak hem görevimiz hem de sorunların büyümemesine karşı bir önlem olduğunu düşünüyorum. Savaşın en mağdur ettiği kesimlerin başında kadınlar ve çocuklar geliyor, bu nedenle onlara yönelik ayrı çalışmalar yapıyoruz" dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Göçmen kadınlar konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 11 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Göçmen kadınlar konferansı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı