ADANA HABERLERİ

Göçhan: "Kozan’ın Turizm Potansiyelini Tanıtımla Harekete Geçireceğiz"

IHA
30.10.2015 - 12:09Son Güncelleme :

CHP ADANA MİLLETVEKİLİ ADAYI TURİZMCİ NESRİN GÖÇHAN,"KOZAN’IN TURİZM POTANSİYELİNİ TANITIMLA HAREKETE GEÇİRECEĞİZ" DEDİ.

IHA

CHP Adana Milletvekili Adayı Turizmci Nesrin Göçhan, turizm açısından ciddi bir potansiyele sahip Kozan’ın turizmden aldığı payın iyi bir tanıtımla artırılabileceğini söyledi.
Göçhan, seçim çalışmalarına, Adana’nın Kozan ilçesinde devam etti. Göçhan, çalışmaları sırasında Kozan’ın turizm potansiyeline vurgu yaptı.
Kozan’ın UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi’nde yer alan Anavarza Antik Kenti, Kozan Kalesi, Manastır, Kesiş Mağarası, Tarihi Çarşılar, Dağılcak mesire Alanı ve Bucak Cennet Vadisi gibi tarihi ve doğal güzelliklerinin bulunduğunu belirten Göçhan, Kozan’ın turizmde başarılı olabilmesi için bu potansiyelin harekete geçirilebilmesi gerektiğini bildirdi.
"İyi bir tanıtım ile Kozan’ın turizmden aldığı pay artırılabilir" diyen Göçhan, CHP iktidarında bölgenin saklı doğal güzellikleri ve tarihi yerlerinin dünyaya ve Türkiye’ye tanıtılması, yörenin turizmden daha fazla pay alarak kalkınmasını sağlayacaklarını da kaydetti.
Göçhan, turizm 40’ı aşkın sektörü yakından ilgilendirdiğini ve önemli bir istihdam yarattığını, Kozan’daki işsizlik sorununun çözümünde turizmin öncü rol oynayacağını, gençlerin ve kadınlarında istihdama katılmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Göçhan: "Kozan’ın Turizm Potansiyelini Tanıtımla Harekete Geçireceğiz" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 12 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Göçhan: "Kozan’ın Turizm Potansiyelini Tanıtımla Harekete Geçireceğiz" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı