Gündem Haberleri

  Göcek'te yat battı 7 kişi son anda kurtuldu

  Yaşar ANTER/BODRUM - DHA
  23.08.2015 - 17:24 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Fethiye İlçesi’nde, kayalıklara çarparak,su alan yelkenli yat battı. 5’i turist 7 kişi son anda zodyak botla yattan ayrılarak canlarını kurtardı.

  Bugün saat 14.00 sıralarında, Göcek Mahallesi’ne yaklaşık 4 mil mesafedeki Domuz Adası yakınlarındaki sığ alanda bir kayalığa çarpan kaptan Nuh Gök’ün sahibi olduğu ’Oğuz-N’ adlı16 metre uzunluğundaki yelkenli yat su almaya başladı.

  Göcekte yat battı 7 kişi son anda kurtuldu

  Bunun üzerine kaptan Gök, yattaki 2 metrelik zodyak botla teknesindeki 5 turist ve 1 mürettebatı da alarak yakındaki başka bir tekneye geçerek canlarını kurtardı. Tahliye edilmesinden kısa bir süre sonra yat tamamen suya gömüldü. Yatın batma anı ve içindekilerin tahliye anı yakındaki bir teknede bulunanlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

  Göcekte yat battı 7 kişi son anda kurtuldu

  Göcek Limanı’nda karaya çıkartılan teknedeki 7 kişi, Sahil Güvenlik’e ifade verdi. Batan yatın kaptanı ve sahibi Nuh Gök, "Ne olduğunu anlamadan tekne su almaya başladı. Hemen yardım isteyip, içerdekileri tahliye ettik. Önemli olan kimseye bir şey olmamış olması" dedi.

  Göcekte yat battı 7 kişi son anda kurtuldu

  Göcekte yat battı 7 kişi son anda kurtuldu

  Sahil Güvenlik, batan tekneyle ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

  Etiketler: fethiye , yat battı
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı