Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Göçek kuralı neden uygulamıyor?"

Manisaspor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Selami Delan, Trabzonspor ile yaptıkları maçı yöneten hakem Hüseyin Göçek'in karşılaşmada bazı hatalar yaptığını iddia ederek, "Biz hakemlerimizde bir standardın olmasını istiyoruz" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Selami Delan, Trabzonspor karşısında iyi futbol sergilediklerini, ancak hak etmedikleri bir yenilgi aldıklarını belirtti.

Özellikle karşılaşmanın ikinci yarısında etkili bir futbol ortaya koyduklarını kaydeden Delan, karşılaşma 1-1 devam ederken 4 net gol pozisyonu yakaladıklarını, ancak değerlendiremediklerini anlatarak, şöyle devam etti:
"Hakemleri yerden yere vurmak, yıpratmak amacında değiliz. Fakat, Trabzonspor maçında öyle bir pozisyon var ki Glowacki, hakem ve 4. hakemin gözü önünde İsaac'ın ayağına basıyor. Ama Hüseyin Göçek yüzde 100 kırmızı kartın çıkması gereken pozisyonda faul bile vermiyor. Aynı günün akşamındaki karşılaşmada İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Webo, benzer bir harekette kırmızı kart görüyor. Biz hakemlerimizde bir standardın olmasını istiyoruz.
Trabzonspor maçında 75. dakikada Serkan atağa çıkan Nizamettin'i düşürüyor. Hakem pozisyonu net bir şekilde görerek avantaj kullanıyor. Avantajın ardından hakemin net bir şekilde yapması gereken ikinci sarı karttan kırmızı kart vererek Serkan'ın oyundan atmak. Hüseyin Göçek gibi FIFA kokartlı bir hakemimiz, çok iyi bildiği kuralı neden uygulamıyor? Merkez Hakem Kurulu'nun bu hataları görüp iyi değerlendirip hataları en aza indireceğine inanıyoruz."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler