Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Goalball Bayan Milli Takımı kampa girdi

Türkiye Goalball Bayan Milli Takımı, İtalya'da düzenlenecek Goalball Avrupa Şampiyonası'na Erzurum'da hazırlanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Goalball Bayan Milli Takımı antrenörü Ali Tekçe,yaptığı açıklamada, 21 Ekimde İtalya'da başlayacak Avrupa şampiyonası öncesinde Erzurum'da kampa girdiklerini söyledi. Sporcularının Erzurum Spor Salonu'nda yaptıkları antrenmanlarla şampiyonaya hazırlandığını ifade eden Tekçe, burada moral depolayan sporcularının İtalya'ya daha avantajlı gideceklerini belirtti.

Erzurum kampından önce iki hazırlık kampı daha yaptıklarına dikkati çeken Tekçe, “7 sporcumuzla hazırlandığımız Avrupa şampiyonasında en iyi takımın Türkiye Milli Takımı olduğunu tüm dünya görecek. Takımımız, Avrupa'nın en iyisi olacak kapasitede. Sporcularıma güvenim sonsuz” dedi.

Tekçe, kampa katılan sporcuların morallerinin yüksek olmasının kendileri için büyük bir avantaj olduğunu belirterek, şöyle devam etti: “Erzurum kampından önce Kahramanmaraş ve Aksaray'da iki kamp yaptık. Bu kampın ardından maç ağırlıklı bir kamp daha yapacağız. Burada kuvvet ağırlıklı, istasyon çalışmalarımız var. Son kampın ardından İtalya'da düzenlenecek olan Avrupa şampiyonasına katılacağız. Takımın durumu şu anda çok iyi. Takımda Kahramanmaraş'tan 3, Ankara'dan 3 ve İstanbul'dan bir sporcumuz bulunuyor. Kızlarımızın moralinin yüksek olması bizim en büyük avantajımız.”

Tekçe, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen 2012 Londra Paralimpik Oyunları'na katılma haklarını kıl payı kaçırdıklarını, bu nedenle işi sıkı tuttuklarını söyledi.

Son yapılan dünya şampiyonasında Finlandiya'ya altın golle yenildiklerini anlatan Tekçe, “Finlandiya'ya altın golle yenilmeseydik, Londra'ya biz gidecektik. Olimpiyatlarda üçüncü olan İsveç'i, 9-4 net bir skorla yenmiştik. Fakat Finlandiya ile berabere kalıp, uzatmalarda yediğimiz altın golle Londra'ya gidemedik. İtalya'da düzenlenecek Goalball Avrupa Şampiyonası'nda işi şansa bırakmayacağız. Dünya üçüncüsü olan takımımızın bu kez Avrupa şampiyonu olacağına inanıyorum” diye konuştu.

“Takım ruhunu yakaladık”

Türkiye Goalball Bayan Milli Takımı kaptanı Buket Atalay da Erzurum'da yaptıkları çalışmaların Avrupa şampiyonası öncesinde büyük önem taşıdığını söyledi. Takım arkadaşlarının antrenmanlarına aksatmadan devam ettiğini belirten Atalay, şunları kaydetti: “Erzurum'da, goalballin parçalarına çalışıyoruz, istasyonlar yapıyoruz. Yoğun bir şekilde kondisyon yüklüyoruz da diye biliriz. Dünya şampiyonasında Finlandiya'ya yarı finalde altın golle yenilmiştik ve olimpiyatlara gidememiştik. Bizim için çok iyi bir an değildi. Umarım tekrarını yaşamayız. Tekrarını yaşamamak için çok sıkı çalışıyoruz. Uzun süredir birlikte çalışıyoruz ve takım bütünlüğümüz çok iyi. Takım ruhunu yakaladık.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler