BALIKESİR HABERLERİ

GMKA’da Destek Sözleşmeleri İmzalanıyor

IHA
22.07.2015 - 19:03Son Güncelleme :

GÜNEY MARMARA KALKINA AJANSI'NIN 2015 YILI MALİ DESTEK PROGRAMLARI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

IHA

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2015 Yılı Mali Destek Programında desteklenen projelerin sahipleriyle sözleşmeler imzalanıyor. Bugüne kadar 10 projeyle sözleşmeler imzalandı.
Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) 2015 Yılı Mali Destek Programları için çalışmalar başladı. Program kapsamında Ajans tarafından desteklenecek 36 proje ile sözleşmeler imzalanıyor.
Açıklanan sonuçlara göre 5.5 Milyon TL bütçeli İktisadi Kalkınma Mali Destek Programında 16 KOBİ projesi, 5.5 Milyon TL bütçeli Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programında 7 proje ve 2 milyon TL’si Sosyal Kalkınma Mali Destek Programında ise 13 proje destek almaya hak kazandı.
Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programında desteklenecek altyapı projeleri içinde ilk imza Balıkesir Valiliği ile atıldı. Balıkesir Valiliği’nin hazırladığı Misya Yürüyüş Yolları Projesi’nin sözleşmesi Balıkesir Valisi Mustafa Yaman tarafından imzalandı. Proje ile ormanlık alanlarda doğa yürüyüşü yolları ve seyir terasları yapılarak doğa sporlarına yönelik altyapı çalışmalarının ve eko turizm potansiyelinin geliştirilmesi amaçlıyor.
Toplam bütçesi 502 bin TL olan ve GMKA’nın 377 bin TL destek verdiği, Balıkesir turizmine önemli alternatif katkılar yapacak projede; Erdek, Gönen, Dursunbey, Edremit, Sındırgı, İvrindi, Gömeç, Susurluk ve Kepsut Belediyelerinin aralarında bulunduğu 9 Belediye iştirakçi olarak yer alıyor.
BALIKESİR OSB’YE 1,3 MİLYON DESTEK
Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’ın Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında imzaladığı ikinci proje ise, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nin 2 Milyon TL bütçeli “Balıkesir OSB Atıksu Arıtma Tesisi Enerjisini Güneşten Sağlıyor Geleceğini Planlıyor Projesi” oldu. İkinci projesini destek projesi için sözleşme imzalayan Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, sözleşmeleri imzalanan iki proje için de “önem verdiğimiz projelerdi” dedi. Vali Yaman “İmzaladığımız projeler ilk sıralarda kabul edilen, önem verdiğimiz projelerdi. 2015 yılı Mali Destek Programları için Balıkesir başarılı projeler yaptı. Temenni ederim ki uygulamalar da başarılı olur. Özellikle kurumlarımızın proje ofislerinde hem eğitim hem de proje aşamasında tüm arkadaşlarımız ciddi gayret gösteriyorlar. Bundan sonra daha fazla ve başarılı projeler sunacağımıza inanıyorum. Ajansımıza işbirliği ve koordinasyon konusunda gösterdiği kolaylıklar için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden GMKA’da Destek Sözleşmeleri İmzalanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Temmuz 2015 tarihinde saat 19 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GMKA’da Destek Sözleşmeleri İmzalanıyor haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:40
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:04
  • Akşam
   18:28
  • Yatsı
   19:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı