Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Gmail'e girenlerin sayısı bugün itibariyle 1 milyarı aştı

  Hürriyet Haber
  03.02.2016 - 11:11 | Son Güncelleme:

  Facebook'un aylar önce başardığını, Google'ın e-posta hizmeti Gmail de nihayet başardı, bugün itibarıyla 1 milyar kullanıcıya ulaştı.

  E-posta hizmetleri alanında Gmail'in bir tekel haline geldiği izlenimini artık rakamlara dayandırmak da mümkün. 2015'in son çeyreğindeki mali değerlerini paylaşan Alphabet'in yayınladığı verilere göre Gmail'in aylık bazda aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı aştı. Diğer bir ifadeyle, geçtiğimiz Mayıs ayına göre Gmail'i kullananların sayısında 100 milyonluk bir artış söz konusu.

  Whatsapp sonunda 1 milyar barajını da devirdiWhatsapp sonunda 1 milyar barajını da devirdi

  1 milyar barajının aşılması tartışmasız çok önemli bir kilometretaşı. Fakat diğer yandan Google'ın bu barajı daha önce aşmaması bile aslında şaşırtıcı. Sonuçta e-posta kullanımından daha zaruri olmayan Facebook'un geçtiğimiz yaz aylarında 1 milyar kullanıcıya ulaştığı duyurulmuştu. Bu tablo da aslında sosyal ağın, e-posta kullanımının da önüne geçebilen daha ortak bir bağ oluşturmayı başardığının göstergesi.

  Facebookta beğen tuşuna ek emojiler geliyorFacebook'ta 'beğen' tuşuna ek emojiler geliyor

  Diğer yandan Alphabet'in Gmail tarafında gurur kaynağı olan başka bir nokta daha var. Firma, Google Inbox kullanıcılarından gelen cevapların yaklaşık yüzde 10'unun otomatik olduğunu belirtti. Bu durum bireysel etkileşimler ve samimiyet açısından pek olumlu bir gelişme olmasa da, Gmail'in otomatik cevap özelliğinin kullanıcılar nezdinde giderek benimsendiği anlamına geliyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: CASIO'NUN UNUTULMAZ SAATLERİ

  Etiketler: whatsapp
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı