Gmail'de bu maili açanın şifresi çalınıyor!

Hürriyet Haber
07 Ocak 2015 - 12:05Son Güncelleme : 07 Ocak 2015 - 12:09

CryptoLocker adlı fideye virüsünden sonra yeni bir tehdit de Google Drive üzerinden kendisini gösterdi.

Dünya CryptoLocker‘ın şokunu daha yeni atlatmışken bu sefer de Google Drive üzerinden bir kimlik çalma teşebbüsü kullanıcıları tehdit ediyor.

Daha önceden mail’i ele geçirilmiş bir arkadaşınızdan size her şeyi ile düzgün gözüken bir mail geliyor. Mail’in içerisinde:

“Merhaba,

Google belgesini kullanarak sizinle önemli belge paylastim, buraya tiklayin ve görüntülemek için e-posta adresinizle oturum açın. tesekkürler” yazısı ve “belge” kısmına eklenmiş bir link bulunuyor. Eğer siz bu belgeye tıklarsanız Google Drive sayfasına benzeyen bir giriş ekranına yönlendiriliyorsunuz. Bu sayfada ise sizlere Google kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizi istiyor.

Üstelik sadece Google değil varsa diğer mail adreslerinizden de giriş yapabiliyorsunuz. Sonrasında ise girdiğiniz mail adresinizin kimlik bilgileri ele geçirilmiş oluyor.Teknoloji gündemin haberine göre, bu olay sadece Google hesabınızın çalınması ile kalmıyor bunun yanında mobil cihazlarınızdaki Google Play Store ve belki pek çok başka yerin üyelik bilgilerini de çalmış oluyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı