GAZİANTEP HABERLERİ

GKV'liler'den ingilizce 'Zorro' müzikali

DHA
15.05.2017 - 09:19Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencileri ünlü Zorro müzikalini GAÜN Atatürk Kültür Merkezinde sahneledi. Dev oyuncu kadrosunun rol aldığı İngilizce Zorro müzikali büyük ilgi gördü.

Gaziantep Kolej vakfı Özel Okullarının geleneksel hale getirdiği ve her yıl sahnelediği Türkçe ve İngilizce oyunlar ve müzikaller kategorisinde bu yıl Zorro Müzikalini dev bir kadro sahneledi. GAÜN Atatürk Kültür Merkezinde sahnelenen Zorro Müzikalini izlemeye; Ticaret İl Müdürü Bilal Yazıcı, Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Celal Ersoy, Mütevelli Kurulu Üyeleri Aysel Tokatlı, Gamze Aşnük, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, Liseler Müdürü İsmet Tiryaki, Ortaokul Müdürü Nadir Gürsel, İlkokul Müdürü Mustafa Şenel, Anaokulu Müdürü Gökçen Bulut ile çok sayıda davetli katıldı. Ünlü Zorro Müzikalinde GKV Özel Liselerinden 67, GKV Özel Ortaokulundan iki olmak üzere toplam 69 öğrencinin rol aldı.

Müzikalin öncesi açılış konuşması yapan GKV Özel Liseleri Müdürü İsmet Tiryaki uzun ve yorucu çalışmaların sonucu sahneye hazırlanan müzikalin bütün aşamalarında gerek öğrencilerin gerekse öğretmen ve idarecilerin önemli roller üstlendiğini ifade ederek müzikalin hazırlanmasına emeği geçenleri kutladı.

Müzikalin yönetmenliğini yapan GKV Özel Liseleri İngilizce öğretmeni Hakan Alnıaçık, uzun süren çalışmaların ardında müzikalinin sahnelenmesinin kendileri için büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti. GKV Özel Liseleri ve ortaokulu öğrencilerinin rol aldığı müzikalde  1919 yılında Johnston  McCulley tarafından yaratılan ve dünya klasikleri içinde yer alan, birçok kitapta, filmde ve televizyon dizisine konu olan hikaye ezilen ve fakir halkının yardımına koşan, işgalci İspanyol askerleriyle geceleri kılık değiştirip savaşan maskeli kahraman Zorro'nun tutuklanmasıyla başlar, eşi öldürülüp kızı kaçırılan Zorro'nun yıllar sonra hapisten kaçması ve intikamını alması için bir sokak serserisi olan Alejandro'yu eğitme çabalarıyla devam eder. İntikam, bağımsızlık mücadelesi, aşk ve savaş ile geçen Zorro'nun hikayesinde özgürlük sevdası  kötüleri yenmeyi başarma tutkusu anlatıldı.

GKV'lilerin sahnelediği Zorro müzikalinde toplam 69 öğrenci rol aldı. Müzikalde rol alan öğrenciler; Eren Ekrem Sevinçer, Begüm Güngör, Alp Kervancıoğlu, Erkan Yıldırım, Baran Aytekin, İlker Ersan, Beste Kanevetçi, Mustafa Filik, İlkay Saka, Sude Balat, Anıl Ülger, Eylül Bektaş, Dicle Demirci, Serra Uygur, Cesur Söylemez, Berke Karadayı, Mehmet Sami Kethuda, Erce Aybey, Ünal Ercan, Suat Savrun, Melike Ünal, Rabia İrem Durmuş, Sevilay Kılıç, A. Kadir Kantar, Turhan Torunoğlu, Orhan Söylemez, Özge Aksoy, Yusuf Uğur, Ahmet Kıratlı, Ela Temur, Murat Günindi, Zeynel Şireci, Ece Atakan, Eylül Destan Kış, Emre Abdulkadiroğlu, Alptekin Boran, Ezgi Portakal, İpek Karabiber, Gülin Buzul, Fayat Bay, Zehra Bulguroğlu, Sevilay Işık, Nisan Tatar, Şevval Çelikaslan, Hilmican Erkol, Müslüm Kaya, M. Emre Erceylan, Kaan Alnıaçık, Mahmut Can Evyapan, Melih Karalar, Sena Nil Eltemur, Hüseyin İlbay, Bilge Balsu, Beyza Albay,Coşkun Algın, Abuzer Çağlar, Babür Sayın, Fadıl Bulut, Kerem Köçe, Yaren Kaya, Mert Bulut, Eray Akıncı, Ata Erel Gürel, Gökçe Özdemir, Bertan Günay, Utku Güç, Dilara Petek, Batın Korkmaz ve Ayberk Nalbantoğlu rol aldı. Yönetmenliğini GKV Özel Okulları öğretmenlerinden Hakan Alnıaçık'ın yaptığı müzikalde yönetmen yardımcılığını Bilge Didem Korkmaz yaptı. Diğer yardımcılıkları ise  Berkay Tahtacı, Özlem Emirmahmutoğlu, Zeynep Kırtan, Ömer Cengiz, İrem Güzel, Ali Dirgen ve Ahmad Abusaed üstlendi. Müzikalin dans eğitimini Oscar Kadirbyek, Victor Sanguinez ve Alone Şen yaparken dekorlar Hayal Bazoğlu, Şeyma Aslantaş, Ahmet Öz ve Kamil Altındiş tarafından yapıldı. Teknik servis ekibinde ise Erhan Çağlı, Muhammet Ali Erdemir, Mustafa Özbal ve Mehmet Keçe görev aldı. Büyük ilgi gören müzikalin sonunda GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan ile Liseler Müdürü İsmet Tiryaki oyuncuları kutlayarak günün anısına birer çiçek verdi. Oyuncuları ayakta alkışlayan izleyiciler sahne alan öğrencilerle adeta fotoğraf çektirme yarışına girdi. Müzik, dekor, kostüm ve danslarıyla büyük ilgi gören Zorro Müzikalinin önümüzdeki dönemlerde farklı illerde de sahnelenmesi yönünde talepler geldiği ifade edildi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden GKV'liler'den ingilizce 'Zorro' müzikali hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Mayıs 2017 tarihinde saat 09 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GKV'liler'den ingilizce 'Zorro' müzikali haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:46
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:06
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı