GAZİANTEP HABERLERİ

GKV Tübitak'ta 'Biyoloji projesiyle' Türkiye finallerinde

DHA
26.03.2016 - 15:19Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - 47'nci TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması'nda katıldıkları projelerle birincilik ve ikincilik ödüllerini alan GKV Özel Okullarının birincilik alan 'Atık Fındık Kabuklarının ve Meşe Palamudu Kupula ve Kabuğunun DNA Koruyucu Aktivite Potansiyellerinin Araştırılması' projesi Türkiye finallerinde yarışacak.

TÜBİTEK Araştırma Projeleri Yarışması'nda Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının Gaziantep'ten Adana Bölge finallerine seçilen iki biyoloji projesi Adana bölgesi finallerinde birincilik ve ikincilik ödülünü aldığını ifade eden GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar başarılı öğrencileri kutladı. Taşlıyar, bundan sonra Türkiye finallerinde yarışacaklarını belirterek, "Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları yalnız eğitimde ve sanat, kültür, spor gibi aktivelerde değil bilimsel çalışmalarda da lider olduğunu bir kez daha kanıtladı. Öğrencilerimize Ankara finallerinde de başarılar dilerken projelerin gerçekleştirilmesinde emeği geçen öğrencilerimizi, öğretmen ve idarecilerimizi kutluyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden GKV Tübitak'ta 'Biyoloji projesiyle' Türkiye finallerinde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 15 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GKV Tübitak'ta 'Biyoloji projesiyle' Türkiye finallerinde haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı