GAZİANTEP HABERLERİ

GKV Okullarında Coşkulu Cumhuriyet Bayramı

IHA
27.10.2015 - 12:32Son Güncelleme :

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI’NDA CUMHURİYETİN KURULUŞUNUN 92. YIL DÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI.

IHA

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları’nda Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.
Cumhuriyet Bayramı ve Atatürk Haftası nedeniyle okul bahçesinde düzenlenen kutlama töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Bando eşliğinde İstiklal Marşı’nı söyleyen öğrenciler, tören boyunca ellerindeki Türk bayraklarını dalgalandırdı. Özellikle anaokulu öğrencilerinin heyecanı ve coşkusu, törene katılanlardan büyük alkış topladı. Törenin açılış konuşmasını yapan GKV Özel İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel, Cumhuriyet’in Türk milleti için büyük anlamı olduğunu kaydetti. Şenel, “Cumhuriyet, bizler için bir kelimeden ibaret değildir. Yalnızca bir yönetim biçimi de değildir. Cumhuriyet, bütün bunlardan çok daha fazlasıdır. Cumhuriyet, dedelerimizin ve ninelerimizin uğruna hayatlarını feda ettikleri ulusumuzun bağımsızlığının tescilidir. Yani bizim bağımsızlık tarihimizdir. Cumhuriyet ay yıldızlı bayrağımız, İstiklal Marşımızdır. Cumhuriyet, adımızdır, soyadımızdır. Her gün yazdığımız ve okuduğumuz ‘abece’mizdir. Cumhuriyet, hukukumuzdur, seçme, seçilme, özgürlük, eğitim alma, insanca yaşama hakkımızdır. Cumhuriyet okulumuzdur. Cumhuriyet, biz Türk milletinin yaşamıdır. Bizi biz yapan, milyarlarca hücremizdeki onur duygusudur, Cumhuriyet” dedi.
Konuşmaların ardından ise küçük öğrenciler, Cumhuriyet temalı şiirlerini okudu. Programda, Cumhuriyet Kupası’nda dereceye giren öğrencilere kupaları verildi. Büyük ilgi ile izlenen zeybek gösterisinin ardından bando eşliğinde bayrak gösterisi yapıldı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinlikler hafta boyunca devam edecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden GKV Okullarında Coşkulu Cumhuriyet Bayramı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 12 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GKV Okullarında Coşkulu Cumhuriyet Bayramı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı