GAZİANTEP HABERLERİ

GKV’liler Türkiye’nin En Prestijli Üniversitelerine Yerleşti

IHA
28.07.2015 - 15:14Son Güncelleme :

TEOG ŞAMPİYONU GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI ÖĞRENCİLERİNİN TEOG BAŞARILARINDAN SONRA LYS’DE ELDE ETTİKLERİ BAŞARILARLA DA İSİMLERİNDEN SIKÇA SÖZ ETTİRİRKEN, LYS’NİN AÇIKLANMASIYLA BİRLİKTE, GAZİANTEP GÜNDEMİNİN EN ÖNEMLİ KONUSU HALİNE GELDİLER.

IHA

TEOG şampiyonu Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencilerinin TEOG başarılarından sonra LYS’de elde ettikleri başarılarla da isimlerinden sıkça söz ettirirken, LYS’nin açıklanmasıyla birlikte, Gaziantep gündeminin en önemli konusu haline geldiler.
GKV Özel Liselerinden mezun olan öğrencilerden 51’inin Tıp Fakültelerine, 19’unun Eczacılık ve Diş Hekimliği Fakültelerine, 31 öğrencinin Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerine, 24 öğrencinin Hukuk, Kamu Yönetimi ve İktisat Fakültelerine, 13 öğrencinin Psikoloji, Sosyoloji ve Eğitim Bilimleri Fakültelerine 12 öğrencinin Fizyoterapi ve Diyetisyenlik ile 10 öğrencinin de değişik fakültelere girme hakkı kazandığı açıklandı.
LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler Gaziantep Kolej Vakfı’na döndü. Yarım asırı aşkın süredir eğitim alanında Anadolu’nun en önemli kurumları arasında yer alan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları açıklanan LYS sonuçlarına göre yeniden destan yazdı. Bu yıl GKV Özel Liselerinden mezun olan öğrencilerden 51’inin Tıp Fakültelerine, 19’unun Eczacılık ve Diş Hekimliği Fakültelerine, 31 öğrencinin Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerine, 24 öğrencinin Hukuk, Kamu Yönetimi ve İktisat Fakültelerine, 13 öğrencinin Psikoloji, Sosyoloji ve Eğitim Bilimleri Fakültelerine 12 öğrencinin Fizyoterapi ve Diyetisyenlik ile 10 öğrencinin de değişik fakültelere girme hakkı kazandığı açıklandı. Türkiye’nin en prestijli üniversitelerine girme hakkı kazanan öğrencilerin önümüzdeki günlerde kayıtlarını yaptırarak üniversitelerin açılmasıyla birlikte yükseköğrenimlerini bu üniversitelerde yapacakları ifade edildi. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar “Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda öğrencilerimiz LYS’de önemli sonuçlar elde ederek sahip olmak istedikleri mesleklere yönelik Türkiye’nin en önemli üniversitelerinde eğitim alma hakkı kazanmışlardır. Sonuçlara göre öğrencilerimizden 51’inin Tıp Fakültelerine, 19’unun Eczacılık ve Diş Hekimliği Fakültelerine, 31 öğrencinin Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerine, 24 öğrencinin Hukuk, Kamu Yönetimi ve İktisat Fakültelerine, 13 öğrencinin Psikoloji, Sosyoloji ve Eğitim Bilimleri Fakültelerine 12 öğrencinin Fizyoterapi ve Diyetisyenlik ile 10 öğrencinin de değişik fakültelere girmeye hak kazanmışlardır. Sonuçlar sadece bizim değil Gaziantep’in de ortak gururudur. Gösterdikleri başarılardan dolayı öğrencilerimizi, öğrencilerimizin eğitimlerinde her türlü desteği veren GKV Mütevelli Kurulu Başkanımız Sayın Nüket Ersoy başta olmak üzere, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Celal Ersoy’a, yönetim kurulu ve mütevelli kurulu üyelerimize, öğrenci velilerimize, öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyoruz. Bu başarı GKV ailesinin ortak başarısındır. Öğrencilerimize bundan sonraki eğitim yaşamlarında başarılarının devamını diliyoruz” dedi.
Bu yıl üniversitelerin çeşitli fakültelerini kazanan öğrencilerin önümüzdeki günlerde kayıtlarını yaptıracakları da ifade edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden GKV’liler Türkiye’nin En Prestijli Üniversitelerine Yerleşti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GKV’liler Türkiye’nin En Prestijli Üniversitelerine Yerleşti haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:31
 • Guneş
  07:10
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  15:07
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:53
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı