Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gizli Pazarlık

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş, Antalya'ya bir futbolcu daha verecek

Fazlı'yı 3.5 milyon dolar ve bir de Atilla'yı vererek transfer eden Bilgili, Başkan Bekir Kumbul'u ‘‘Scala'nın belirleyeceği 18 futbolcunun dışında kalanlardan istediğinizi de ücretsiz veririz’’ diyerek ikna etti

Ucuza gitmedi

Antalya'da, Fazlı'nın Beşiktaş'a değerinin çok altında satılmasına tepki gösterilirken, iki kulübün açıklananın dışında anlaşma yaptıkları ortaya çıktı. İki hafta süren pazarlık sonunda yıldız futbolcuyu 3.5 milyon dolar ve bir de sağ kanat oyuncusu Atilla'yı vererek transfer eden Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili'nin, Antalyaspor Başkanı Bekir Kumbul'u, ‘‘Sezon başında ideal 18'inin dışında kalacak futbolcularımızdan istediğinizi de bedelsiz veririz’’ diyerek ikna ettiği öğrenildi.

Cazip teklif

Kamuoyundan gizlenen bu anlaşmaya göre, kadrosundaki futbolcu sayısı şimdiden 25'e ulaşan Beşiktaş'ta ideal 18, en geç ligin ilk 4 haftası sonunda belirlenecek. Scala'nın raporu doğrultusunda 4-5 futbolcu satışa çıkarılacak, veya başka kulüplere kiralanacak. Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili de, ‘‘Bu futbolculardan bir veya ikisini o zaman bedelsiz alabilirsiniz’’ diyerek Fazlı için 5 milyon dolarda direten Antalyaspor Başkanı Kumbul'u ikna etmeyi başardı ve anlaşma sağlandı.

Atilla bir yıldız

Sezon başında İstanbul'da Beşiktaş ile yapacakları özel maçın hasılatının da Antalyaspor'a kalacağını hatırlatan Mali Sorumlu Yönetici Mahmut Akkaş, ‘‘Fazlı için yaptığımız anlaşma sadece 3.5 milyon dolar ve Atilla'nın bize verilmesi ile sınırlı kalmadı. Sezon başında ideal kadrolarının dışında kalacak her futbolcuyu hiç bir şart öne sürmeden Antalyaspor'a verme taahhüdünde bulundular. Yeni transferimiz Atilla da, sezon sonunda kulüpleri kapımıza getirecek bir yıldız adayı. ’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz