Gündem Haberleri

  Gizli aşk cinayeti zanlıları tutuklandı

  Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN ,(DHA)
  15.10.2008 - 17:22 | Son Güncelleme:

  ERZİNCAN’ın Mollaköy Beldesi'nde iki hafta önce kaybolan ve bir evin bahçesindeki foseptikte 4 parçaya bölünmüş cesedi bulunan bakkal Hüseyin Bal’ın (48) katil zanlısı boşanmış karı- koca tutuklandı.

  Mollaköy Beldesinde bakkal dükkanı işleten evli 5 çocuk babası Hüseyin Bal, 28 Eylül 2008 günü evinden çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Jandarmanın cep telefon görüşme kayıtlarını incelemesi sonucu Bal’ın son olarak çok yakın arkadaşı Ali Per’in (50) boşandığı eşi Nurdan Kızılyel (45) ile görüştüğü saptandı. Gözaltına alınan Ali Per, Hüseyin Bal’ı eski eşi Nurdan Kızılyel’le ilişkisi olduğundan şüphelendiği için tuzak kurarak öldürdüğünü itiraf etti.

  Ali Per ile eski eşi Nurdan Kızılyel ve 4 çocukları yoğun güvenlik önlemleri altında dün adliyeye çıkarıldı. Adliyede 3.5 saatlik süren sorgu sırasında pişman olduğunu söyleyen Ali Per, “Ben öldürmek istemedim. Öldürdükten sonra da çocuklarımı alıp kaçmak istedim” dedi.

  Oldukça rahat davranan Nurdan Kızılyel ise, “Hüseyin Bal ile beni tehdit ettiği için 5- 6 kez birlikte oldum. Bana ‘Kocana söylerim, köyde duyulur, burada yaşayamazsın’ tehditlerinde bulundu. Kocam da beni sıkıştırınca her şeyi anlattım” diye konuştu.

  Ali Per ile eski eşi Nurdan Kızılyel, ‘tasarlayarak adam öldürmek’ suçundan tutuklanarak Erzincan Kapalı Cezaevine gönderildi. Çocukları ise serbest bırakıldı.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı