Gündem Haberleri

  Gizem, 3 canda yaşıyor

  Hürriyet Haber
  13.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Beyin ölümü gerçekleştikten sonra organlarıyla 3 kişiye can veren 16 yaşındaki Gizem Damla Tuğtekin'in cenazesinde, gözyaşları sel oldu. Gizem'in ailesi ve arkadaşlarının acısını, hayat verdiği 3 kişinin ailesi de paylaştı.

  Kendisi yaşama veda ederken, organlarıyla 3 kişiyi hayata döndüren 16 yaşındaki lise öğrencisi Gizem Damla Tuğtekin, dün yakınları ve arkadaşlarının hıçkırıkları arasında toprağa verildi.

  Başağrısı şikayetiyle kaldırıldığı hastanede, önceki gün beyin ölümü gerçekleşen, daha sonra ailesinin kararıyla yaşam desteği kesilerek, organlarının alınmasına izin verilen Gizem'in cenazesi, Erenköy Galip Paşa Camii'ndeki öğle namazının ardından Küçükyalı Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verildi.

  Cami avlusunu hıncahınç dolduran Gizem'in sevenlerinin hıçkırıkları birbirine karışırken, anne İlten, baba Adnan ve 11 yaşındaki kardeşi Tuğçe biricik Gizem'lerini son yolculuğuna uğurladılar.

  Galip Paşa Camii'nin bahçesi ve Gizem'in tabutunun üzeri çiçek bahçesine döndü. Anakent Lisesi'nden üniformalı arkadaşları da tabutun başında nöbet tuttular ve çok sevdikleri ‘Gizmo’larına son görevlerini yerine getirdiler. Bu arada Gizem'in en yakın arkadaşı Serkan Büyüksan da tabutun başında saygı nöbeti tuttu. Gizem'in arkadaşları, Erenköy Bağdat Caddesi'ne, yolu boydan boya kesen ‘Gizem seni unutmayacağız. Kalbimizdezsin’ yazılı bir pankart astılar.

  Cenaze törenine Gizem'in böbreklerinden birisi ile yeniden sağlığına kavuşacak olan 24 yaşındaki Pınar Demir'in annesi Sevim Demir ile babası Murat Demir de katıldı. Gizem'in karaciğeri nakledilen Eylem Taşdemir'in ailesi tarafından da ‘Gizem’den Eylem'e bin damla can. Taşdemir Ailesi' yazılı çelenk gönderildi. Gizem'in okuduğu Anakent Lisesi'nde de cenazenin toprağa verilmesinden sonra tören düzenlendi. Arkadaşları, törende Gizem'i anlatan konuşmalar yaptılar.

  Büyük acıyı paylaştılar

  Gizem, henüz 16 yaşındaydı. Gencecik, taptaze bir çiçekti. Ailesinin gözbebeğiydi. Anne İlten Tuğtekin acıların en büyüğünü yaşıyordu. Yine de kızının tabutunun başından ayrılmadan dimdik ayaktaydı. Baba Adnan Tuğtekin ise 11 yaşındaki diğer kızı Tuğçe'ye destek olmaya çalıştı. Ailenin yaşadığı bu tarifsiz acıyı, bir başkası da aynı yoğunlukta hissediyordu. Serkan Büyüksan, Gizem'in en yakın arkadaşıydı. Tabutunun başında saygı nöbeti tutup, arkadaşına son görevini yaptı. Serkan, duygularını kağıda döküp, bir ilan da vererek, acısını Gizem'in diğer sevenleriyle de paylaştı.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı