Gündem Haberleri

GÜNDEM

  GİYDİĞİM ÇORABI BİR DAHA GİYMEM

  Hürriyet Haber
  28.09.2012 - 15:19 | Son Güncelleme: 28.09.2012 - 15:28

  Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde, önceki gece Genç Bakış’ın konuğu olan Acun Ilıcalı, öğrencilerin sorularını cevapladı.

   İşte Ilıcalı'nın en ilginç açıklalamarı  

  Ben çorap yıkamam, o doğru. Çünkü bir çorap herhalde 1 TL filandır değil mi? Ayda 30 lira yapar. Ben de onu karşılayacak durumdayım, o yüzden saçma geliyor yıkatmıyorum çoraplarımı, bir giydiğim çorabı bir daha giymiyorum.

  200 LİRAYLA İMPARATORLUK KURDU

  Twitter'ı çok kullanmıyorum  

  - Twitter amacını aşmış bir platform. Denetim olmadığı sürece, insanlar yazdığının sorumluluğunu almadığı sürece twitter'ı çok aktif kullanmayı düşünmüyorum
  - Ben bir yapımcıyım. Biz her sezon başında görüşüyoruz anlaşıyoruz kanalla ama bu sene Show TV ile şartlarımız uymadı anlaşamadık, Star TV'ye geçtim. Hepsi bu. Benim de onlarca çalışanım var, şirketimin geleceğini düşünmem lazım.

  Acun Ilıcalı onların hayatını değiştirdi

  Ünlü olmak zor

  - Sevilmek tanınmak güzel. Ama bazen keşke bu kadar ünlü olmasaydım da bir yere gittiğimde kimse bana bakmasaydı diyorum. Ama tabii şöhret olmayı ben istedim ve bu da şöhretin bedeli.
  - Ülkemizde fikir özgürlüğü konusunda bir baskı olduğunu düşünmüyorum. Düşünce özgürlüğü olmalı ama hassas bir ülkede yaşıyoruz, fikir özgürlüğü demek limitsiz bir şekilde fikirleri ifade etmek değil. Fikir özgürlüğü olsun ama bir limiti olsun. Mesela benim sapkın bir fikrim olabilir bunu fikir özgürlüğü diye savunmalı mıyım?
  - Şehitler hassas bir konu ama burada oturduğumuz yerden konuşmak bana çok cüretkar geliyor. Hükümetin bu noktadaki politikasını eleştirmek bana düşmez. - Van depreminde bir okul sözü vermiştim. O okul bitti. Önümüzdeki hafta da açılışına gideceğim.
  - 7 sene üniversite okudum ve kafa olarak hep üniversitede kaldım. Şimdi ben ve arkadaşlarım bir üniversiteden genç arkadaşlarla toplanıp konuşsak aşağı yukarı aynı şeyleri yapıyor olabiliriz. O yüzden hiç kopmadım üniversitelerden ve bence üniversiteler Türkiye'nin kalbi.

     
   

   

   

   

   

   

   


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı