ANKARA HABERLERİ

Gitmezsen savcıya giderler savcıya

Hürriyet Haber
18 Eylül 2012 - 02:18Son Güncelleme : 18 Eylül 2012 - 03:21

YEREL HABERLER ANKARA

Hürriyet Haber

ANKARAGÜCÜ  28 Temmuz Kongresinin Divan Başkanı Şahin Ulu, usülsüzlüklerin tespiti ve gereği için yönetime verdiği sürenin sonunda “Görevin kötüye kullanıldığı” kanısına varıp, Cumhuriyet Savcılığı’na başvurdu. Ulu, “Onları gerek yüz yüze gerekse medya aracılığıyla defalarca uyardım, aldırmadılar. Gerçekleştirdikleri tek şey, bilançoda tahrifat yapmaları oldu. Ben de yönetim hakkında suç duyurusunda bulundum” diye konuştu.

Ankaragücü Divan Başkanı Şahin Ulu, Başkan Bent Ahlat ile yönetimini Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet etti. Ulu, dün Ankara Adliyesine giderek, Ahlat yönetimi hakkında “Kongrede yapılan usülsüzlüklere ortak olmak, görevi kötüye kullanmak ve resmi evrakta tahrifat yapmak” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
Sarı lacivertli kulübün 28 Temmuz tarihinde yapılan kongresinde divan başkanlığına seçilen Şahin Ulu, genel kurulda yaşananlara ilişkin göreve getirilen Başkan Bent Ahlat ve yönetimine, “Kongrede belirlediğimiz usülsuzlüklere ilişkin, hukukun gereğini yapın” uyarısında bulunmuştu.
Konuya ilişkin iki hafta önce Ankara Valiliği Dernekler Masası’na da başvuran Ulu, yönetimin teslim ettiği kongre evraklarının yasallığının sorgulanmasını talep etmişti.

Başkan Ahlat, “kongrede sorun yok” dedi

Bu gelişmenin ardından Başkan Bent Ahlat, Hürriyet Ankara’ya yaptığı açıklamada “Ankaragücü’ne zarar verenlere ilişkin hukuki süreç başlattık” diyerek, geçmiş yönetimleri özellikle Ahmet Gökçek yönetimini hedef almıştı. Ahlat, kongreye ilişkin, “Evrakları incelettim, herşey normalmiş. Sadece bilançoda bir karışıklık vardı, onu da düzelttirdik” diyerek, tartışma konusu olan 875 bin TL’nın bilançodaki yerinin değiştirildiğini açıklamıştı.

Başkan ve iki yönetici hakkında suç duyurusu

Bu gelişmelerin ardından dün sabah şok bir gelişme yaşandı. Ankaragücü Divan Başkanı Şahin Ulu, Ankara Adliyesi’ne giderek Kulüp Başkanı Bent Ahlat ve evrakları teslim alan yöneticiler Atilla Süslü ile Adem Dönmez hakkında suç duyurusunda bulundu. 2012/104039 sayılı savcılık başvurusunda üç yönetici hakkında TCK 257. maddesi ve Dernekler kanunu ilgili maddeleri uyarınca cezalandırılmasını istedi.
31 Temmuz 2012 tarihinde divan kurulu tarafından, yönetime eksiklik ve usülsüzlüklerin giderilmesi için söz konusu tutanağın teslim edildiğini ancak sözkonusu hataların düzeltilmediği iddia edilerek, Ahlat ve yönetiminin görevinin gereğini yerine getirmediği, bunun da Ankaragücü’nün sürekliliğini etkileyecek ve zarar uğratacak nitelikte olduğunu ileri sürüldü. Ulu, şüphelilerin görevi kötüye kullanma suçu işlediklerini öne sürdü.

İfadesinde görevi kötüye kullanma iddiası

Şahin Ulu, savcıya verdiği ifadesinde, yaşananları dile getirdiğini ve bunun Ankaragücü’nün temizliği açısından son şans olduğunu anlattığını ifade ederek, “Divan teslim tutanağı içinde belirtilen usülsüzlüklerin gereğinin yapılmasını istedik. Başkan ve yönetimi ise gereğini yapmadıklarını gibi, divana verilen bilançoyu değiştirmişler. Yani görevi kötü kullanmışlar. Delegelerin yanlış şekliyle onayladığı bir belgeyi, yasal gereğini bir yana bırakarak bakkal defteri düzeltir gibi değiştirmişler. Bu, evrakta tahrifattır. Sanırım, kanun adamları gereğini yapacaklardır. Aksi halde Ankaragücü tümüyle biter, gider. Ankaragücü’nü sevdiğini söyleyip, hiç birşey yapmayanlar da son pişmanlığı yaşar” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gitmezsen savcıya giderler savcıya hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2012 tarihinde saat 02 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gitmezsen savcıya giderler savcıya haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:06
  • Guneş
   05:57
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:50
  • Akşam
   19:49
  • Yatsı
   21:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı