Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gitmek isteyen var mı ?

Yıldırım’dan sonra Hasan Çetinkaya da futbolculara takımdan ayrılmak isteyip istemediklerini sordu.Ersun Yanal, beklediği verimi alamadığı Yobo ve Cristian’a transfer olmak isterlerse kolaylık sağlanmasını istedi. Ama iki oyuncu da ‘Kalacağız’ dedi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE’de Başkan Aziz Yıldırım’ın geçtiğimiz hafta Samandıra’ya yaptığı ziyaret ve futbolcuları ile toplantıda söylediği “isteyen futbolcu gidebilir, bildiğiniz gibi Avrupa’dan men edildik” sözleri üzerine menajer Hasan Çetinkaya tüm yabancı futbolcular ile tek tek bir araya geldi. Tüm futbolculara takımdan ayrılıp ayrılmayacaklarını soran Çetinkaya’ya bütün futbolcular ‘Hayır’ yanıtını verdi.

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal beklediği verimi alamadığı ve alamayacağını düşündüğü iki oyuncu, Yobo ve Cristian gitmek isterlerse kolaylık sağlanmasını istedi. Bu iki oyuncu da menajer Çetinkaya vasıtasıyla belirtilen bu sözlere, “Hayır kalmak istiyoruz” şeklinde yanıt verdiler. Yanal’ın bu sezon çok fazla forma şansı vermeyi düşünmediği iki oyuncu ile yapılan görüşmeler olumsuz sonuçlanınca sarı lacivertlilerin de eli kolu bağlandı.

PEKİ NEDEN GİTMİYORLAR?

BU sorunun yanıtı çok basit. Takımdaki bütün yabancılar öncelikle kulübü ve taraftarı çok seviyorlar. Bunu da hem Hasan Çetinkaya’ya hem de Ersun Yanal’a doğrudan ilettiler. Bu sebeple, başta Yobo ve Cristian olmak üzere kendisine takım bulması istenen Serdar Kesimal da sarı lacivertli forma altında kalmayı istiyorlar.

Bunun yanı sıra Yobo’nun 2 yıllık daha sözleşmesi var ve sarı lacivertlilerden 2 milyon Euro garanti para maç başına ise 10 bin Euro alıyor. Brezilyalı Cristian da 1 milyon 800 bin yıllık ücret ve maç başına ücretleri olarak yıllık 400 bin Euro alıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz