Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Gisele ile Madrid’de buluştum

Gisele Bündchen, “Ipanema Gisele Bündchen” koleksiyonunu ve Atlantik Ormanları’nın korunmasını hedefleyen kampanyayı Madrid’de dünya basınına tanıttı.

Ünlü top modelin basın toplantısından önce süitinde kabul ettiği dört gazeteci arasında ben de vardım.

Dünyanın en çok kazanan top modeli Gisele Bündchen, iki ay önce ABD’li beysbol oyuncusu Tom Brady ile hayatını birleştirmiş, ancak düğüne korumalar ve gazeteciler arasında yaşanan olaylar damgasını vurmuştu. Kosta Rika’da yapılan düğünü takip etmek isteyen iki gazetecinin otomobiline korumalar tarafından ateş edilmesi, uzun süre dünya basınının gündeminde kaldı.

Şimdi eşi ve onun 1 buçuk yaşındaki oğlu John ile mutlu bir hayat sürdüren Bündchen, geçtiğimiz hafta “Ipanema Gisele Bündchen” markasının yeni koleksiyonunu tanıtmak için Madrid’deydi.

2007 yılında Amazon nehri ıkatu Xingu’nun ve etrafındaki yağmur ormanlarının korunmasını amaçlayan projeye büyük kaynak yaratan, geçen yıl da ülkemizde “Sonsuz değil” sloganıyla duyurulan G2B kampanyasıyla suyun önemine dikkat çeken Bündchen’in bu yıl destek verdiği kampanya, yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Atlantik Ormanları’nın kurtarılmasını hedefliyor.

Süitine sadece 4 gazeteci girebildi

Madrid’deki basın toplantısını takip etmek için ben de Twigy Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel ve Hello! dergisinden meslektaşım Ceylan Yeniacun ile birlikte Eurostar Otel’deydim. Bündchen, toplantıdan önce dünya basınından sadece dört gazeteciyi otelin 27’nci katındaki süitinde kabul etti. Bu gazeteciler arasında ben de vardım.

Bündchen, söyleşimiz sırasında “Ipanema Gisele Bündchen”in yeni koleksiyonundan elde edilen gelirin bir bölümünün kampanyaya aktarılacağını söyledi. Rahat tavırlar sergileyen top model, özel hayatıyla ilgili sorularımı da yanıtsız bırakmadı.

Tom Brady ile evlenerek hayatındaki en doğru kararı verdiğini ve Brady’nin minik oğlunu kendi oğlu gibi benimsediğini anlattı. Bündchen, Türkiye’ye gelmeyi çok istediğini ancak programı çok yoğun olduğu için bu ziyareti şimdilik ertelediğini de söyledi.

Gisele ormanı

“Ipanema Gisele Bündchen” koleksiyonunda yer alan ürünlerin desen ve modellerini, bizzat Gisele Bündchen tasarladı. Bündchen’in SOS Mata Atlantica Vakfı ile işbirliği içerisinde yürüttüğü Atlantik Ormanları’nı kurtarma kampanyası da, ünlü top modelin adını taşıyacak ormanın fidan dikimiyle başladı. Projeyi tüm dünyaya tanıtmak için yoğun çaba harcadığını söyleyen Bündchen, “Terliklerimden satın aldığınızda bu kampanyaya destek olduğunuz için kendinizi çok iyi hissedeceksiniz” diyor. Koleksiyonun Türkiye dağıtımını ve temsilciliğini ise Twigy yapıyor.

Milta Marina’da açıldı

Ege ve Akdeniz’in en prestijli marinaları arasındaki yer alan, Doğan Holding kuruluşu Milta Bodrum Marina, sadece tekneler için değil, tekne sahipleri için de eşsiz hizmetler sunuyor. Marinada en küçüğünden süper yatlara kadar her boyutta 450 tekne konaklayabiliyor ve tam teşekküllü teknik servis hizmetinden kablosuz internete, ünlü markaların yer aldığı alışveriş merkezinden 24 saat güvenliğe kadar her türlü hizmeti alabiliyor.

Aegean Yacht’ın sahibi Sinan Özer de bu durumu değerlendirdi ve Bodrum’un kalbinde bir yer edindi. Aegean Yacht’ın Milta Bodrum Marina’daki ofisi, önceki gün düzenlenen bir kokteyl ile yatçıların hizmetine girdi.

Sarıyer’in ayakkabıları

İçmimar Aziz-Ferda Sarıyer çiftinin mimar kızları Dilruba, bir süre önce 6 News kanalında program yapmaya başladı. Cumartesi günleri yayınlanan programında dekorasyon ve mimari alanındaki gelişmeleri ekrana taşıyan Dilruba Sarıyer’e geçtiğimiz gece Longtable’da rastladım. Dolgu topuk sandaletiyle dikkat çeken genç kadın, objektiflere gülümseyerek poz verdi.

‘Zumba’ partisi

Salsa, mambo ve flamenko gibi dansları fitness’la birleştiren ‘Zumba’ dansının yaratıcısı ve Shakira’nın dans hocası Beto Perez, ıstanbul’a geldi. Kolombiyalı Perez, 3 Mayıs’a kadar Etiler’deki Hillside City Club’da ders verecek. 29 Nisan’daki ders, www.hillsidecityclub.com internet adresinden canlı yayınlanacak. “Zumba Fitness Party”ye katılmak için, aynı adresteki üç soruyu cevaplamak yeterli.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI