AYDIN HABERLERİ

Giritliler’den Kuşadası Belediyesi’ne Teşekkür

IHA
23.10.2015 - 12:55Son Güncelleme :

GİRİTLİLERDEN KUŞADASI BELEDİYESİ'NE TEŞEKKÜR

IHA

Kuşadası Belediyesi ile Giritliler Kültür Dostluk ve Dayanışma Derneği tarafından hafta sonu düzenlenen Geçmişten Günümüze Girit Sempozyumu’na katılan Giritli göçmenler, Kuşadası Belediyesi’ne teşekkür etti.
kimlik ve kültürleri ile buluşmanın kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek Kuşadası Belediyesi ile Giritliler Kültür Dostluk ve Dayanışma Derneği tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Geçmişten Günümüze Girit” Sempozyumu’nun sonuç bildirgesinde “Sempozyumun Türkiye’de ilk kez gerçekleşmiş olması nedeniyle bundan sonra tekrarı halinde ilk kez Kuşadası’nda ve Kuşadası Belediyesi’nin öncülüğünde Giritliler Kültür Dostluk ve Yardımlaşma Derneği ile yapılmış olduğu dile getirilecektir. Bu anlamda tarihe not düşülmüştür” ibaresi yer aldı.
16-18 Ekim tarihleri arasında yurt içinden ve yurt dışından 41 bilim insanının katılımıyla Kuşadası’nda gerçekleşen sempozyuma çok sayıda üniversiteden Girit konusunda çalışan akademisyenler katkı sağlarken Türkiye’nin dört bir yanından Giritlileri temsil eden sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve Kuşadası’nda yaşayan Giritli göçmenler katıldı. Tarihleri ve kültürleri ile buluşmanın kendilerini çok heyecanlandırdığını belirten Giritliler, Kuşadası Belediyesi’ne ve Giritliler Derneği’ne teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Giritliler’den Kuşadası Belediyesi’ne Teşekkür hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Giritliler’den Kuşadası Belediyesi’ne Teşekkür haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı