Ege Haberleri

  Girişimcilere "Fikrini al gel" çağrısı

  Hürriyet Haber
  28.01.2015 - 01:13 | Son Güncelleme:

  LİYAKAT Başkanı Berkay Eskinazi, EÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jülide Kesken ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın katıldığı toplantıyla 3. Girişim Kampüsü dün kamuoyuna tanıtıldı.

  Ekonomiye canlandıracak girişimcilerin yaratıcı fikirlerini desteklemek için yola çıktıklarını söyleyen LİYAKAT Başkanı Eskinazi "Hedefimiz o fikirlerin hayata geçmesini sağlamak. Çünkü, işsizliğin de yoksulluğun da tek ilacı girişimcilik" dedi. Girişimciliğin tabana yayılmasıyla ekonomik kalkınmanın hızlanacağını ifade eden Eskinazi "Ege’nin kalbi İzmir, işsizliğin yoğun olduğu iller arasında 6. sırada yeralıyor. Böyle bir sıralamada İzmir’in hiç yer almadığını düşünün. Yani işsizliğin olmadığını düşünün, bu ne demek biliyor musunuz? Bu mutluluk demek, huzur demek. Çocuklarımız gülüyor demek. Böyle bir tablo için girişimcilik, refahın anahtarı demektir. Bu refahtan pay almak istiyorsanız, sizi kampüsümüze bekliyoruz" diye konuştu.

  Proje ortağı olmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da İŞ-Kur ile yürütülen çalışmada 8 ayda bin 311 kişiye iş imkanı sağladıklarını hatırlatarak "Bu açıdan sanayicilerimizin her zaman yanımızda olduğu için seviniyoruz" dedi. LİYAKAT yakından takip ettiğini ve bugün ilk adımı attıklarını söyleyen Atila, "Birlikteliğimiz devam edecek. Ancak unutmamak gerekir ki bütün projelerin olmazsa olmazı katılımcılık. Bu yüzden de girişimci adaylarımızı, fikir sahibi olanları Girişim Kampüsü’ne bekliyoruz" dedi. EÜ İİBF Dekanı Prof. Dr. Kesken de yola girişimcileri desteklemek için çıktıklarını, eğitime ilave olarak tecrübe ve yaşanmışlıklardan destek alınmasının iş yaşamında başarıya gitmenin formülü olduğunu söyledi. Prof. Dr. Kesken, program kapsamında öğretim üyeleri, akademi ve uygulamanın bir arada sunulduğu dinamik bir eğitim planı hazırlandığını belirtti.

  3. Girişim Kampüsü’ne bu yıl son başvuru tarihi ise 28 Şubat olarak belirlendi. Bu yıl Girişim Kampüsü’nde diğerlerinden farklı olarak 3 kategoride değerlendirme yapılacak. Genç Girişimci Kategorisi’nde 18-35 yaş arasındaki genç girişimcilerin projeleri, İkinci Bahar Kategorisi’nde ise deneyimlerini kendi iş fikirlerinin gerçekleştirilmesi için kullanmak isteyen 36 yaş ve üzerindeki girişimcilerin projeleri değerlendirilecek. Ayrıca Sosyal Girişimci Kategorisi’nde toplumsal fayda yaratmayı hedefleyen girişimcilerin projeleri değerlendirmeye alınacak. Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak oluşturulacak ’Proje Pazarı’nda tüm adaylar projelerini sergileyebilecek.

  Proje başvuruları 28 Şubat tarihine kadar www.girisimkampusu.com internet adresinden yapılabilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı