BARTIN HABERLERİ

Girişimciler Sertifikalarını Aldı

IHA
16.10.2015 - 12:26Son Güncelleme :

BARTIN'DA UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK KURSUNU TAMAMLAYAN KURSİYERLERE BELGELERİ TESLİM EDİLDİ

IHA

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve KOSGEB Bartın Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen girişimcilik eğitimleri için sertifika töreni düzenlendi.
Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve KOSGEB Bartın Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün işbirliğiyle iki grup halinde ortaklaşa düzenlediği uygulamalı girişimcilik eğitimleri sertifika dağıtım töreni dün gerçekleştirildi. Törende 70 saatlik eğitimde sertifika almaya hak kazanan 90 kursiyere belgeleri takdim edildi. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen sertifika törenine Bartın TSO Başkanı Cihat Çakır, Bartın Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR) Müdürü Ramazan Erdim, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi, KOSGEB Bartın Hizmet Merkezi Uzmanı Koray Fidan, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu ve kursiyerler katıldı.
Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır törende yaptığı konuşmada girişimciliğin önemine değinerek sertifika almaya hak kazanan girişimcilere altın tavsiyelerde bulundu.
Çakır şöyle konuştu: “Gerçekten girişimcilik Türkiye için bizler için Bartın için ekonomik kalkınma anlamında çok büyük bir önem taşıyor. Zira biz genç bir ülkeyiz genç nüfusu olan bir ülkeyiz. Her yıl yeni istihdam olanakları yaratmamız gerekiyor. Dolayısıyla bu yeni istihdam olanakalarını da bizler girişimcilik kurslarıyla sizleri destekleyerek sizleri belgelendirerek iş hayatına hazırlama ve ceplerinizde hazır olan bu girişimci belgesiyle birlikte gerekli desteklerden yararlanarak iş hayatına atılmak için zeminleri oluşturmak üzere bu tip girişimcilik faaliyetlerini destekleyerek sizlere ön ayak olmak üzere bu projeleri gerçekleştiriyoruz”
Bartın Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR) Müdürü Ramazan Erdim ise yaptığı konuşmasında sertifika alanların iş yeri açarak ülke ekonomisine katkıda bulunmalarını talep etti. Erdim ayrıca bu yıl içerisinde 250 kişiye eğitim verildiğini de ifade etti. Müdür Erdim konuşmasında, “Bu sene 250 kişiye girişimcilik eğitimi verdik. Bunu TSO ve KOSGEB ile birlikte ortaklaşa yaptık. Girişimcilik eğitimine katılmak tabi ki önemli ama asıl önemli olan bu programa katılıp kaç kişi iş kurabildi. Bizim istediğimiz bu. Toplam katılımcıların yüzde beşi, yüzde onu kadar iş yeri açılımı yapabilsek burada işsizliğe de katkımız olacak kendi ekonomimize de çok büyük bir katkımız olacak. Hepinizden bu konuda en azından Bartın’ın ekonomisine kendi ekonominize ülke ekonomisine katkıda bulunmak adına yeni girişimlerinizi bekliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Girişimciler Sertifikalarını Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 12 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Girişimciler Sertifikalarını Aldı haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı