Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Girişimci öğrenciler ödüllendirildi

  Hürriyet Haber
  01.06.2013 - 12:42 | Son Güncelleme:

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen ‘Girişimcilik İş Fikri Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Gaziantep Üniversitesi öğrencileri, hazırladıkları projelerle ilk 4 sırada yer aldı.

  Yarışmada dereceye girenlerin jüri tarafından belirlenmesinin ardından Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde ödül töreni düzenlendi. GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, TÜKD Gaziantep Başkanı Sema Tatar, GAGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Bora Tezel ve TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mehpare Kileci’nin yer aldığı jüri üyeleri öğrencilerin projelerini değerlendirdi. Gaziantep Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Zirve Üniversitesi’nden öğrencilerin projeleriyle başvurduğu yarışmada ön elemeden geçen 27 proje arasından 5 proje finalde yarıştı. Finale kalan 5 proje arasından Gaziantep Üniversitesi öğrencileri fikirleri ile 5 ödülün 4’ünü aldı.

  Gaziantep Üniversitesi öğrencilerinden Berna Yüncü, Binnur Öztürkmen ve Burcu Uluca’dan oluşan ekibin ‘Yenilenebilir ve Sürdürülebilir Enerji Üreten Spor Salonları’ adlı iş fikri, birinci, Gaziantep Üniversitesi’nden Ayşenur Yücel, Afife Çelik, Tuba Korkmaz ve Mihriman Gün isimli öğrencilerin ‘Umut Animasyon Stüdyosu’ iş fikri ikinci, Gaziantep Üniversitesi öğrencileri Aylin Karalar, Halise Yetkin ve Serkan Derin’in ’sıranumaram.com’ internet sitesi iş fikri ile üçüncülüğü kazandı. Birinci olan ekibe 7 bin 500 ve Viyana-Prag tatili, ikinciye 5 bin ve üçüncüye 2 bin 500 lira para ödülü verildi.

  Gaziantep Üniversitesi’nden katılan öğrencilere projelerinin koordinasyonuna katkıda bulunan, Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Uzmanı Ekrem Tekin’e katkılarından dolayı bir şilt verildi.

  TTO Sorumlusu Ekrem Tekin, "Bizim için sadece derece alanlar değil yarışmaya katılan her proje ve fikir ayrı bir değer taşıyor. Bu sadece başlangıç" diyerek projeye ve fikre verdikleri öneminin altını çizdi.

  Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Türkay Dereli ise, "Gaziantep Üniversitesi öğrencilerinin bu büyük başarısıyla gurur duyuyoruz. Kurmuş olduğumuz GAÜN Teknoloji Transfer Ofisi ile öğrencilerimizin, öğretim üyelerimizin ve sanayicilerimizin daha doğrusu bize başvuran herkesin iş fikirlerinin ticarileştirilmesi için her türlü desteği vereceğiz. Girişimci adaylarımızın ofisimize başvurmalarını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı