ADANA HABERLERİ

Girişimci kadınlardan fabrikada mobbing toplantısı

DHA
30.03.2016 - 12:01Son Güncelleme :
DHA

ADANA'da Girişimci Kadınları Destekleme Derneği (GİKAD) üyeleri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 3Teks Medikal Tekstil Fabrikası’nda çalışanlara mobbingle başa çıkmanın yollarını anlattı. Etkinlikte, GİKAD üyelerinden Ünzile Kalenderoğlu ve Av. Filiz Oğuz konuşmacı olarak yer aldı.

Açılış konuşmasını yapan GİKAD Başkanı Gamze Aşnük "Çalışanları psikolojik olarak yıldırma, kuşatma, taciz konularıyla insanın mesleki bütünlük ve benlik duygularının zedelenmesine dur demek için toplandık. Bu eğitim sayesinde mobbingi önleme yolları ve bu konuda başvurulabilecek yasal yollardan bahsederek farkındalığı arttırmayı hedefliyoruz" dedi.

Daha sonra söz alan Ünzile Kalenderoğlu "Taciz, ne tür olursa olsun insanın özgür yaşam sürecini zedeler. Ve mobbingin her türlüsü karşılıklı saygının eksikliğine işaret eder. Haksız güç kulanımı ve hakaret içeren söz ve davranışlar ast-üst, kadın-erkek her türlü ilişkilerde ne boyutta olursa olsun barınamaz" dedi.

Av. Filiz Oğuz da sunumunda çalışanların mobbingle karşılaşmaları durumunda izleyebilecekleri hukuksal süreç hakkında bilgi verdi.

ADANA,(DHA)
BK (EŞ) (30.3.2016 FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Girişimci kadınlardan fabrikada mobbing toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 12 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Girişimci kadınlardan fabrikada mobbing toplantısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı