Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Girişim Fabrikası girişim fikirlerini bekliyor

  Hürriyet Haber
  17.02.2015 - 13:14 | Son Güncelleme:

  Girişimcilere mentorluk desteği veren Girişim Fabrikası Hızlandırma Programı’nın yeni dönem kayıtları başladı. Katılımcıların ücretsiz olarak faydalanacağı programdan yararlanmak isteyen girişimcilerin 9 Mart 2015 tarihine kadar girisimfabrikasi.com adresinden başvurularını yapmaları gerekiyor.

  İş, Girişim ve Melek Yatırım ağı TRANGELS, Girişim Fabrikası girişimlerine yatırım yapacak. TRANGELS, yaratıcı fikir ve girişimler için bunları yüksek değere ulaştırarak, farklılık yaratacak İş/Girişim Anonim Şirketi ve Melek Yatırım Ağı olarak kuruldu. Bu iş ortaklığı ile birlikte TRANGELS programa katılacak girişim fikirlerinin hayat bulmasına maddi destek sağlayacak.

  9 Mart 2015 tarihine kadar sürecek başvurulara yoğun bir ilgi beklediklerini belirten Girişim Fabrikası Kurucu Direktörü İhsan Elgin, hızlandırma programına katılacak girişimcilerin, programda ürün-pazar uyumuna erişmek için gerekli araç ve yöntemlerin neler olduğunu ve nasıl kullanacaklarını deneyimlediklerinin altını çizerek şunları söyledi: "Programa katılan girişimciler deneyimli mentorların geri bildirimleri sayesinde iş fikirlerini müşterilerle birebir test edip bu bildirimler ile iş modellerini yeniliyorlar. Programın kazanımlarından birisi de girişimcilerin ‘ürün geliştirme odaklı’ olmaktan ‘iş geliştirme odaklı’ olma yolunda hızlı bir değişim sürecine girmeleri."

  2011 yılından bu yana Girişim Fabrikası'nın düzenli olarak yaptığı hızlandırma programlarındaki eğitimler, uluslararası platformda ‘Yalın Yeni Girişim’ ve ‘İş Modeli Geliştirme’ metodlarını geliştirenlerden alınan birebir eğitimler sonrası sertifikalı uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Girişim Fabrikası, 5 hafta süren ve iş fikrini doğrulamaya odaklı olan hızlandırma programı sonunda mezun girişimcilere 6 ay boyunca alt yapı, ofis alanı ve danışmanlık hizmetleri de sağlıyor. Ayrıca program süresince ve devamında girişimcilere, mentorlarla birebir çalışma olanağı sunuluyor.

  Girişim Fabrikası hızlandırma programlarına bir fikri veya kurulu bir şirketi olan tüm girişimciler yaş sınırı olmadan başvurabiliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı