Eğitim Haberleri

  Giriş belgesi olmayanlar sınava alınmayacak

  AA
  13.06.2013 - 13:49 | Son Güncelleme:

  ÖSYM, Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) adaylarına sınav giriş belgelerini internetten temin edeceklerini hatırlattı. Giriş belgesi olmayanlar ise, sınava alınmayacak.

  ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 15-16 ve 22-23 Haziran’da yapılacak LYS’lere başvuran adayların yüzde 86’sının, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerinin çıktısını internetten aldığı belirtildi. Adayların yüzde 14’ünün sınav giriş belgesini edinmediği hatırlatılarak, giriş belgesini yanında bulundurmayan adayların sınava alınmayacağı uyarısında bulunuldu.

  Adaylar, sınava giriş belgelerini başvuru yaptıkları her LYS için ayrı ayrı, T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebilecek. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileriyle adayın fotoğrafı yer alıyor. Adayların, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermesi gerekiyor.
  Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını ilgili LYS’de yanlarında bulundurmak zorunda. İlgili LYS’ye ait sınava giriş belgesini (fotoğraf görünür şekilde) ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanlarını yanında bulundurmayanlar sınava alınmayacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı