MUĞLA HABERLERİ

Girgin: “Millet Can Derdinde, Bunlar 400 Derdinde”

IHA
29.10.2015 - 14:24Son Güncelleme :

CHP MUĞLA ADAYI SÜLEYMAN GİRGİN, ÇALIŞMALARINI BODRUM'DA SÜRDÜRDÜ

IHA

Seçim çalışmaları kapsamında Bodrumlu vatandaşlarla bir araya gelen CHP Muğla Milletvekili Adayı Süleyman Girgin, “Millet can derdinde, bunlar 400 derdinde. Cumhuriyeti korumak için oylarınıza sahip çıkın” dedi.
1 Kasım Genel seçimlerine sayılı günler kala Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında Bodrum’a gelen CHP Muğla Milletvekili Adayı Süleyman Girgin; Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi, Bodrum Muhtarlar Derneği, Bodrum Dans Okulu, Bodrum’un Kumköy, Çamlık, Bayır ve Gökpınar mahallelerini ziyaret etti. CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, CHP Bodrum Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Bodrum Kadın Kolları Üyeleri ve partililer de milletvekili adayına eşlik etti. Ziyaretler boyunca CHP’li heyet, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim bildirgesi hakkında vatandaşları bilgilendirerek CHP’nin tek başına iktidar olması için vatandaştan destek istedi.
İlk olarak beraberindeki partililerle Bodrum Muharip Gaziler Derneğini ziyaret eden CHP Muğla Milletvekili Adayı Süleyman Girgin, dernek üyelerine ülkenin genel sorunları yanı sıra parti politikalarını ve iktidar olmaları halinde neler yapacaklarını anlattı. Süleyman Girgin, “CHP olarak biz diyoruz ki; ‘her şeyden tasarruf edilir, gazilerden tasarruf edilmez’ ilkesinden yola çıkarak gazilerimizi kapı kapı dolaştırmayacağız. Başbakanlık Gaziler ve Şehitler Yüksek Kurulu oluşturulacak ve bu kurumda sizlerin de temsilcileri olacak ve alınan kararlar birlikte alınacak.” dedi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şube Başkanı Hasan Külcü ise CHP’nin çalışmalarının gayet iyi gittiğini, Bodrum’un aradığını bulduğunu ve daha ilerisini de beklediklerini söyledi.
“SİZLERİN SORUNLARINI DİNLEYİP ÇÖZEBİLECEK TEK PARTİ VAR ODA CHP’DİR”
Ardından Bodrum Muhtarlar Derneğini ziyaret eden partilileri burada Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz ve Bodrum Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Torba Mahallesi Muhtarı Suat Kaya karşıladı. CHP Bodrum ilçe Başkanı Recai Seymen, “Bu seçimler ülkemiz adına çok önemli. Sizlerin sorunlarını dinleyip çözebilecek tek parti var o da CHP’dir. Desteklerinizi bekliyoruz” dedi.
“MUHTARLARIMIZIN ÖZLÜK HAKLARINI VE ÇALIŞMA KOŞULLARININ İYİLEŞTİRECEĞİZ”
AK Parti’nin 2023 hedefinde muhtarların olmadığını ve muhtarların yetkilerinin alındığını belirten CHP Muğla Milletvekili Adayı Süleyman Girgin ise “Cumhurbaşkanı en son muhtarlar toplantısında muhtarlarımıza yönelik yaptığı amiyane konuşmasında ‘ben muhbirlik istiyorum’ dedi. Muhtarlarımızdan istihbaratçılık yapmasını isteyeceğinize, muhbirlik yapmasını isteyeceğinize muhtarların özlük hakları ile çalışma koşullarını iyileştirin. CHP’nin projelerinde öncelikli olarak muhtarlarımızın özlük haklarının ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi var. Mahalle muhtarlarımızın belediye meclislerinde, köy muhtarlarımızın da il genel meclislerinde sorumlu oldukları alanlarla ilgili kararlara katılma hakkının tanınması var.” şeklinde konuştu.
Bodrum Dans Okulu ziyaretinin ardından ise partililer sırasıyla Kumköy Mahallesi, Çamlık Mahallesi, Bayır Mahallesi ve Gökpınar Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle kahvelerini ziyaret ederek vatandaşları dinledi. “Önce Türkiye” sloganıyla başladıkları seçim çalışmalarından ve partinin genel projelerinden bahsetti.
Vatandaşlarla yaptığı sohbette ülkenin kaderini değiştirecek bir seçime gidildiğini ifade eden CHP Bodrum ilçe Başkanı Recai Seymen, “Başımızda görüyorsunuz bir tane adam var; her şeyi yapmak istiyor, her şeyin emrini o vermek istiyor. Her yere baskın yapılıyor; medyaya baskın yapılıyor. Şirket sahipleri içeri alınıyor, şirketler insanların ellerinden gidiyor. İş hayatınız birdenbire sıfırlanabilir, ülke yangın yeri. Ülkedeki bu yangın durumunu söndürmek de yine Türkiye halkına düşüyor, bizlere düşüyor. Yani vereceğimiz her oy çok kıymetli. Onun için ben sizlerden partim adına bugüne kadar verdiğiniz oylar ve destekler için çok teşekkür ederim. Yine de bir kere daha desteklerinizi istiyorum. Bunu sadece parti için değil, Türkiye için istiyorum.” dedi.
CHP Muğla Milletvekili Adayı Süleyman Girgin ise herkesi kucaklayan bir cumhurbaşkanı olmadığını söyleyerek, ”Ne yapmamız lazım o zaman? Nasıl bir cumhurbaşkanı görmek istiyorsak bu ülkede; kendimiz de insanları ayırmadan, diğer insanlara bu şekilde yaklaşmalıyız. Nasıl bir başbakan görmek istiyorsak; şahıs olarak bulunduğumuz mahallede, köyde, kahvede diğer insanlarımıza o şekilde yaklaşmalıyız. Bir ülkenin yöneticileri ekonomi tamamen daralmışken; 17 milyon yoksul, 6 milyon işsiz, maaşı bin liranın altında 8 milyon emekli varken, samanı dahi ithal ederken, taşeron köleliğine mahkum kalırken onlar neyle uğraşıyorlar? Başka işlerle uğraşıyorlar. Millet can derdinde, bunlar 400 derdinde. Cumhuriyeti korumak için oylarınıza sahip çıkın. Bu ülkede elinin hamuruyla erkek işine karışma diye öğretilen, sofrasındaki yeri öküzünden sonra gelen kadınlarımız, ikinci sınıf vatandaş yerine konulan kadınlarımız; kendinizi bu iktidara karşı oylarınızla koruyun” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Girgin: “Millet Can Derdinde, Bunlar 400 Derdinde” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Girgin: “Millet Can Derdinde, Bunlar 400 Derdinde” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı