GİRESUN HABERLERİ

Giresun'da ulaşım altyapısının gelişimi

AA / Atakan Çıtlak
27.01.2015 - 12:07Son Güncelleme :

- Giresun Sivil Toplum Kuruluşları (STK), yayımladığı deklarasyon ile Giresun'un ulaşım sorunlarının çözümüne yönelik acil adımların atılmasını beklediklerini bildirdi

AA / Atakan Çıtlak

GİRESUN (AA) - Giresun Sivil Toplum Kuruluşları (STK), yayımladığı deklarasyon ile Giresun’un ulaşım sorunlarının çözümüne yönelik acil adımların atılmasını beklediklerini bildirdi.

STK’lar adına açıklama yapan Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara, Giresun'un 420 bin nüfusu ile bölgesinde önemli potansiyeli olan bir il konumunda bulunduğunu belirtti.

Giresun'un, bölgedeki diğer illere oranla devlet yatırımlarından yeterince yararlanamadığını savunan Kara, STK'lar olarak Giresun'a da gereken yatırımların gelmesi yönünde ilgililere çağrıda bulunduklarını aktardı.

Kara, kentin gelişmesi ve kalkınabilmesi için öncelikle alt yapı sorunlarının çözümünü istediklerinin altını çizerek, şunları kaydetti:

"Giresun-Dereli-Şebinkarahisar-Sivas bağlantısı ile Tirebolu-Doğankent-Gümüşhane yolunun duble yol programına alınmasını istiyoruz. Erzincan-Gümüşhane-Tirebolu-Trabzon tren yolu programının hayata geçirilmesi ve Tirebolu'ya yük ve nakliye gemilerinin yanaşabileceği bir marpol liman yapımının gerçekleştirilmesi Giresun için hayati önem azr ediyor. Yine, şehir merkezi kent güneyi yolu ile şehir girişi köprülü kavşak programı gerçekleşmeli. Limanımız serbest bölge ve ihtisas gümrük kapısı olarak programlanmalı. Lojistik merkez ilimizde programlanmalı. Giresun'da AR-GE kaynaklı teknoloji ve üretim merkezi (inovasyon merkezi) kurulmalı."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden Giresun'da ulaşım altyapısının gelişimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ocak 2015 tarihinde saat 12 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Giresun'da ulaşım altyapısının gelişimi haberi güncellenecektir.

GİRESUN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:47
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:07
 • Yatsı
  18:44
Sayfa Başı