Gündem Haberleri

  Giresun'da savcı aracında ölü bulundu

  Hakan KABAHASANOĞLU/GİRESUN (DHA)
  09.09.2013 - 16:19 | Son Güncelleme:

  Giresun’un Şebinkarahisar İlçesi’nde görevli Cumhuriyet Savcısı 46 yaşındaki Ramazan Yaldızkaya, adliye otoparkındaki otomobili içinde tabancayla vurulmuş olarak bulundu. Hastaneye kaldırılan savcı Yaldızkaya yaşamını yitirdi.

  Şebinkarahisar Adliyesi’nde görevli Cumhuriyet Savcısı Ramazan Yaldızkaya, bu sabah hükümet konağı çalışanları tarafından adliye otoparkındaki otomobilinin içerisinde tabancayla vurulmuş bulundu.

  Şebinkarahisar Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 2 çocuk babası Savcı Yaldızkaya tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

  İNTİHAR İHTİMALİ

  Yapılan ilk incelemeler sonucu Yaldızkaya'nın kalbinden vurulduğu belirlenirken, polis, savcının intihar etmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

  Yaldızkaya'nın kesin ölüm nedeni Trabzon Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak olan incelemelerin ardından ortaya çıkacak.

  Öte yandan Yaldızkaya'nın Ağrı'da görev yaptığı dönemle ilgili rüşvet iddiası, yaptığı işler ve davranışları dolayısıyla Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi tarafından Şubat 2013'te meslekten ihraç edildiği ve Savcı Yaldızkaya'nın kararla ilgili HSYK Genel Kurulu'na itiraz ettiği öğrenildi. İtiraz üzerine HSYK 2. Dairesi, Savcı Yaldızkayay'ı Genel Kurul kararı açıklanıncaya kadar tedbiren görevden uzaklaştırdığı öğrenildi.

  Cumhuriyet Savcısı Ramazan Yaldızkaya, aracının içinde tabancayla vurulmuş olarak bulunmuştu.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı