GİRESUN HABERLERİ

Giresun'da kadın girişimcilerden projeler

DHA
26.03.2016 - 15:08Son Güncelleme :
DHA

Hakan KABAHASANOĞLU/GİRESUN, (DHA)- GİRESUN Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu istişare toplantısı gerçekleştirildi. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nun da katıldığı toplantıda 2015 yılı değerlendirilmesi yapıldı, 2016 yılında Kadın Girişimciler Kurulu’nun planladığı projeler masaya yatırıldı.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, ilk kadın meclis üyesinin 2009 yılında seçildiğini ve şu an 4 kadın girişimcinin oda meclisinde yer aldığını belirterek, “Kadın Girişimciler Kurulumuz kuruldu ve aktifleştirildi. Şimdi bu çerçevede Kadın Girişimciler Kurulu’ndan aktif projeler bekliyoruz. Alternatif ürün çeşitlendirilmesi başta olmak üzere, daha çok sosyal ve ticari emtiaların yan yana geldiği projeler bekliyoruz” dedi.

Toplantıda konuşan Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Türkan Hocaoğlu da. “Kadın Girişimciler Kurulu’na bağlı 16 ili kapsayan Karadeniz Bölge Toplantısı’nı ilimizde yapmak için çalışma başlattık. Bu toplantıda bölgenin kadın girişimci profili ile sorun ve önerileri ön plana çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, Giresun’da yöresel el sanatları üretimi yapan kadınlara yönelik sergi ve satış reyonları oluşturması, Kadın Girişimciler Kurulu Karadeniz Bölge Toplantısı’nın yaz ayları içinde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında gerçekleştirilmesi ve fındığa alternatif ceviz bahçesi oluşturulması kararlaştırıldı.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden Giresun'da kadın girişimcilerden projeler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 15 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Giresun'da kadın girişimcilerden projeler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı