« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Giresun'da balık avı şampiyonası

Giresun'da, Zıpkınla Balık Avı Bölge Şampiyonası yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Su Altı Sporları Federasyonu'nca düzenlenen ve sahil güvenlik botundan atılan fişekle başlayan şampiyonaya 6 ilden 12 takımın 50 sporcusu katıldı. Belenit, Çerkez, Torburu ve Uzuncakum mevkisinde dalış yapan sporcular 5 saat avlandılar. Giresun Valisi Mustafa Yaman, yarışmanın idari ve teknik heyetinin bulunduğu komodor teknesini ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

Komodor teknesinde gazetecilere açıklama yapan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkan Yardımcısı Şahin Özen, bölge şampiyonasının üçüncüsünü Giresun'da düzenlediklerini ifade ederek, “Daha önce Çeşme'de Ege bölgesi, İstanbul Tuzla'da da Marmara bölgesi şampiyonasını gerçekleştirmiştik. Önümüzdeki hafta ise Hatay'da Akdeniz bölge şampiyonası düzenleyeceğiz. Bunun ardından Gökçeada'da Türkiye Şampiyonası organize edeceğiz” dedi.

Buradaki şampiyonadan sonra belirlenecek takımın Türkiye'yi Hırvatistan'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda temsil edeceğini anlatan Özen, şöyle devam etti:
“Zıpkınla balık avı son yıllarda sporcu sayısı, katılımcı, sayısı kulüp sayısı yönünden artan bir spor branşımız oldu. Bu sene Hırvatistan'da uluslararası bir başarı elde edebilmek, ülkemizin adını orada gururla duyurabilmek ve bayrağımızı göndere çektirebilmek en büyük hedefimizdir.”

Yarışmanın sona ermesinin ardından avlanan balıklar tartıldı. Şampiyonada birinciliği 43 bin 704 puanla Ankara Polis Akademisi ve Kolejispor Kulübü, ikinciliği 16 bin 515 puanla Giresun Gençlikspor Kulübü, üçüncülüğü ise 13 bin 440 puanla Trabzon Gülbaharspor Kulübü elde etti.

Bireyselde ise Ankara Polis Akademisi ve Kolejispor Kulübü sporcularından Serdar Bayram 17 bin 629 puanla birinci, Ahmet Tekin 15 bin 655 puanla ikinci, Serdar Bayram ise 6 bin 400 puanla üçüncü oldu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz