GİRESUN HABERLERİ

Giresun’da Ticaret ve Sanayi Odası’ndan trafiği rahatlatacak öneri : Valilik önüne kavşak yapılsın

DHA
01.04.2016 - 16:29Son Güncelleme : 01.04.2016 - 16:30
DHA

Hakan KABAHASANOĞLU/GİRESUN, (DHA)- GİRESUN Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, şehir içi trafik sorununun çözümü için Valilik önüne kavşak yapılmasının şart olduğunu söyledi.

Konuya ilişkin olarak yazılı açıklama yapan Çakırmelikoğlu, valilik önündeki bölgeye dönerli kavşak ya da hemzemin geçit yapılması projesinin toplumun tüm katmanları tarafından kabul gördüğünü ifade etti. Karadeniz Sahil Yolu’nun kıyı şeridi boyunca birçok noktadan Giresun şehrine bağlantılarının olduğunu belirten ancak kent merkezinin ana arterlerinde durumun bu kadar kapsamlı ve çözüm odaklı olmadığına dikkat çeken Çakırmelikoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Giresun şehir merkezi trafiğinin en önemli yükünü Giresun liman girişinde yer alan Karadeniz Sahil Yolu bağlantısı taşımaktadır. Bu bölgenin yükünün orantılı olarak dağıtılması, şehrin batı girişi olan Valilik önünden Karadeniz Sahil Yolu’na bağlantı ile desteklenmesi gerekmektedir. Bu çerçevede, Giresun şehir içi otoyol bağlantılarını analiz ettiğimizde, Erikliman bölgesinde yer alan kent girişi kavşağı ile Giresun otogar girişinde bulunan kavşak arası 2.4 kilometredir. Otogar kavşağı ile Bulancak durağı arası ise 3.4 kilometre mesafede yer almaktadır. Bulancak durağı ile Gemilerçekeği kavşağı arasında ise 2.7 kilometrelik mesafe bulunmaktadır. Bu mesafeler şehiriçi trafiği çıkışının tek bir artere yığıldığını göstermektedir. Giresun’un şehir merkezine iki ana girişi olan Valilik ile Bulancak durağının birlikte ve rahat bir trafik akışı ile işleyebilmesi adına, 2010 yılından itibaren odamız ve diğer sivil toplum örgütleri tarafından da gündeme getirilen projenin uygulamaya dönüştürülmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehrimizin ekonomik, sosyal ve kültürel etkileşimi adına şehir içi trafik yoğunluğunu çözmesi muhtemel valilik önüne dönerli kavşak ya da hemzemin geçit projesinin 2016 yılında yapılmasını temenni ediyoruz.”

(FOTOĞRAFLI)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden Giresun’da Ticaret ve Sanayi Odası’ndan trafiği rahatlatacak öneri : Valilik önüne kavşak yapılsın hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Nisan 2016 tarihinde saat 16 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Giresun’da Ticaret ve Sanayi Odası’ndan trafiği rahatlatacak öneri : Valilik önüne kavşak yapılsın haberi güncellenecektir.

  GİRESUN NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:18
  • Guneş
   06:00
  • Öğle
   12:33
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı