GİRESUN HABERLERİ

Giresun’da CHP’den FİSKOBİRLİK’e Ziyaret

IHA
06.08.2015 - 14:31Son Güncelleme :

CHP MİLLETVEKİLİ BÜLENT BEKTAŞOĞLU FİSKOBİRLİK BAŞKANI LÜTFÜ BAYRAKTAR'I ZİYARET ETTİ.

IHA

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, fındık ve üreticisine sahip çıkacak olan tek partinin CHP olduğunu söyledi.
CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar’ı makamında ziyaret ederek, kurumun faaliyetleri ile ilgili bilgiler aldı.
Birliğin son dönemde hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşadığını anlatan Bayraktar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ”Yeni dönemde birliğimizi ziyaret eden ilk milletvekili olarak sizi ağırlıyoruz. Bizimle fikir alışverişte bulunmanızı takdir ediyoruz. Burada görev yapan ben ve arkadaşlarım siyaset kurumuyla her zaman üreticilerin menfaatine olan ilişkiler içinde olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi.
Kendisinin de aynı zamanda bir fındık üreticisi olduğunu söyleyen CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ise konuşmasında, “Borsayı, Ticaret ve Sanayi Odası’nı bazı sektör temsilcilerini ziyaret ediyorum. Bilgi paylaşımında bulunuyoruz. CHP olarak fındık bizim her zaman birinci gündem maddemiz olacak. Bölge milletvekilleriyle bir çalışma içindeyiz. Yakında bunu kamuoyuna duyuracağız. Fındık ve üreticisine sahip çıkacak olan tek parti CHP’dir. Partimizin taahhütleri var. Fiskobirlik’i yeniden eski günlerdeki gibi ayağa kaldıracağız” ifadelerini kullandı.
Türkiye’nin fındık politikası olması gerektiğini de kaydeden Milletvekili Bektaşoğlu, “Fiskobirlik, 8 milyon üreticinin yaşamını belirleyen fındığın kurumu. Sizler de yönetim olarak önemli bir sorumluluk üstleniyorsunuz. Sık sık bundan sonra bir araya geleceğiz. Fındıkla ilgili çalışmalarımda sizlerden de destek alacağım. Ancak son yıllarda sizi iktidar yalnız bıraktı. AK Parti döneminde izlenen politikalarla birlik asıl görevinden, üretici adına fiyatı belirleme işlevinden uzaklaştı. Fiskobirlik kendi imkanlarıyla bunu yapıyor ama devlet desteği ile de müdahale alımları yaparak arz-talep dengesini oluşturmalı, üretici adına piyasayı düzenlemeli. Fındıkta fiyat istikrarsızlığının önüne ancak böyle geçilir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden Giresun’da CHP’den FİSKOBİRLİK’e Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Giresun’da CHP’den FİSKOBİRLİK’e Ziyaret haberi güncellenecektir.

  GİRESUN NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:24
  • Guneş
   07:09
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   14:57
  • Akşam
   17:15
  • Yatsı
   18:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı