GİRESUN HABERLERİ

Giresun Belediyesi ile taşeron işçiler arasında sözleşme imzalandı

AA / Atakan Çıtlak
16.01.2015 - 16:05Son Güncelleme :
AA / Atakan Çıtlak

GİRESUN (AA) - Giresun Belediyesi ile Belediye İş Sendikası ve ilgili firma arasında taşeron işçilere yönelik toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediye eski nikah salonunda düzenlenen törende konuşan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, 515 personeli kapsayacak sözleşme kapsamında işçilere asgari ücretin yanı sıra yüzde 20 ila 40 arasında maaş artışı ile sosyal haklar sağlandığını söyledi.

Aksu, belediye olarak işçi dostu olduklarını, bu yönde politikalar geliştirdiklerini belirterek, "Göreve geldiğimiz günden itibaren bu sorunu çözmek için çalışıyoruz. 'Bu arkadaşları nasıl sendikalı yapabiliriz' diye bir sendika başkanı gibi birçok sendika ile görüştüm. Nihayetinde çözüm bulduk ve 515 işçiyi sendikalı yapacağız. Bu Türkiye'de ilk olacak. Bununla ilgili gelecekte belki sorunlar da olacak ama biz bunu göğüslemeye hazırız. Belediye olarak memura ilk kez sözleşmeyi de biz yaptık. Bugün de bir ilke daha imza atıyoruz" dedi.

Giresun Belediyesi olarak taşeron işçilerle sözleşme yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Aksu, "Biz buradan bir kıvılcım yaktık. Bunun yayılmama şansı yok. İnanın bu Türkiye’de bir baskı oluşturacak. Ülkeyi yönetenlerde baskı oluşturacak. İnşallah en kısa sürede de taşeron işçilerin kadrolu hale gelmesi için yakılan ışığı Giresun'dan yanmış olacak. Biz Türkiye'de örnek olduk" diye konuştu.

Belediye İş Sendikası Başkanı Erdem Mert ise Aksu'ya işçilere sağladığı desteklerden dolayı teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden Giresun Belediyesi ile taşeron işçiler arasında sözleşme imzalandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ocak 2015 tarihinde saat 16 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Giresun Belediyesi ile taşeron işçiler arasında sözleşme imzalandı haberi güncellenecektir.

GİRESUN NAMAZ VAKİTLERİ

24 Nisan 2018, Salı
 • İmsak
  03:53
 • Guneş
  05:28
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  16:17
 • Akşam
  19:22
 • Yatsı
  20:50
Sayfa Başı