GİRESUN HABERLERİ

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Basın Toplantısı Düzenledi

IHA
14.07.2015 - 16:52Son Güncelleme :

GİRESUN BELEDİYE BAŞKANI KERİM AKSU, 2015 YILI İLK 6 AYLIK ÇALIŞMALARINI ANLATTI

IHA

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, düzenlediği basın toplantısında 2015 yılının ilk altı ayında yapılan çalışmaları ve yeni projeleri basın mensupları ile paylaştı.
Belediye Başkanlık makamında düzenlenen basın toplantısında konuşan Aksu, Giresun Belediyesi’nin yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu belirterek, 2015 yılının ilk altı ayında Fen İşleri, Su Kanal, Park ve Bahçeler, Veteriner İşleri, Sağlık alanlarında çok önemli çalışmalar yürütüldüğünü dile getirdi.
Belediye Başkanı Kerim Aksu, "Bu yılın başında Fındık Pazarı yolları, aydınlatması, kaldırımları, çevre düzeni ve fındık anıtı ile tamamlandı. Bu projenin işçilik hariç maliyeti 1 milyon liranın üzerindedir. Adı Yeniyol olan Yeniyol’u yeniledik. Sagae Caddesi’nden başlayarak, Sütlaş Köprüsü, Yeniyol Mevkii şu anda tamamlanmış durumda. Önce alt yapıyı yeniliyoruz. Bu bölgede elektrik hatları yeraltına alındı. Bu proje için şuana kadar 2 milyon lira harcandı. Yolun devamı Vilayet binasına kadar ulaşacak. Belki Fatih Caddesi’ne 20-25 yıl el değmemiştir. Şu anda çalışmalar sürüyor. Fatih Caddesi’nde su, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını, abone bağlantılarını yeniledik. Bu projeye de 2 milyon lira harcayacağız. Doğalgaz çalışması tamamlanan yollarımızı hızla asfaltlıyoruz. Bu yıl hava şartları bizi oldukça engelledi. Ben bu zamana kadar havaların bu kadar yağışlı geçtiğine tanık olmadım. 2015 yılı için 25 bin ton 4 milyon liralık sıcak asfalt aldık. Sagae Caddesi, Yeniyol, Orhan Yılmaz Caddesi, İnönü Caddesi ile Vilayet önüne kadar asfalt yapacağız. Teyyaredüzü Mahallesi asfalt çalışmasını tamamladık. Gaziler , Güre, Çıtlakkale, Kavaklar, Gemilerçekeği, Gedikkaya, Kayadibi Mahallelerinde asfalt çalışmalarına devam edilecek. 2015 yılında bozuk yol kalmayacak. 2015 ilk altı ayında, 7 metre yeni imar yolu açıldı. 3 bin metre beton yol, 3.500 metre taş duvar yapıldı. Gaziler Mahallesi ile Erikliman Mahallelerimizi bir birine bağlayan yeni yol açılıyor. Bu önemli bir çalışmadır. 2015 yılında kamulaştırmaya 2 milyon lira harcadık. Belediyemize ait Batlama Şantiyemizde 40 bin adet bordür üretimi yaptık. Devam eden proje ve çalışmalarda 3 milyon adet parke kullanıldı. Bu üretimin karşılığı da 1 milyon liradır" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Basın Toplantısı Düzenledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Basın Toplantısı Düzenledi haberi güncellenecektir.

  GİRESUN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:11
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   14:56
  • Akşam
   17:13
  • Yatsı
   18:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı