GİRESUN HABERLERİ

Giresun Belediye Başkanı Aksu, borsa inşaatını inceledi

AA / Atakan Çıtlak
26.02.2016 - 16:40Son Güncelleme :
AA / Atakan Çıtlak

GİRESUN (AA) - Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Ticaret Borsası (GTB) tarafından uygulamaya konulan "Fındık Lisanslı Deposu ve Spot Borsası" projesi inşaatında incelemede bulundu.

Depo ve borsa binalarının inşaatlarını gezen Aksu, GTB Başkanı Temel Yanıkoğlu'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Aksu, incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, GTB'nin, dünyanın ilk fındık borsasını Giresun'a kurmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Belediye olarak önemli gördükleri projeye gereken her türlü desteği verdiklerini belirten Aksu, şöyle devam etti:

"Bu kurumlar, Giresun'un kurumlarıdır. Tüm kurumlara yardımcı olmaya çalıştık. Kurumların çalışarak Giresun'a katkı sunması bizim için önemli. Hep eleştiriyoruz, 'fındığımızın fiyatını başkaları belirliyor, fındığın merkezi olamıyoruz' diye. İş yapmaya gelince de ortada kimse olmuyor. İşte bu durumu borsamız değiştiriyor. Giresun adına borsamız büyük iş başarıyor. Türkiye'nin milli ürünü olan fındığımız burası ile korunacak ve değerlendirilecektir."

GTB Başkanı Temel Yanıkoğlu ise desteklerinden dolayı Aksu'ya teşekkür ederek, "Projemize, Belediye Başkanımızın büyük katkıları oldu, kendisini her zaman yanımızda hissettik" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden Giresun Belediye Başkanı Aksu, borsa inşaatını inceledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 16 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Giresun Belediye Başkanı Aksu, borsa inşaatını inceledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı