Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Giray Bulak: Fenerbahçe'ye markaj olmaz

Vestel Manisaspor'da cumartesi günü 19 Mayıs Stadı'nda oynanacak Fenerbahçe maçı öncesi nefesler tutuldu. Teknik direktör Giray Bulak rakip takımın yıldızlarına adam markajı düşünmediğini söyledi.

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Alex, Deivid, Kezman, Roberto Carlos gibi oyunculara bire bir önlem almanın güç olduğunu kaydeden Giray Bulak, “Brezilyalılar, kontrolü çok zor futbolcular. O nedenle bu oyunculara farklı önlemler alacağız” şeklinde konuştu.

Zorlu maç öncesi özellikle frikik atışlarından çekindiğini dile getiren tecrübeli teknik adam, Fenerbahçe'de Roberto Carlos ve Alex gibi serbest vuruş ustalarının bulunduğunu hatırlatarak, “Bu tehlikeden korunmak için ceza sahamızın yakınlarında gereksiz faullerden kaçınmak zorundayız. Ayrıca Fenerbahçe yalnızca frikiklerde değil, kornerlerde de etkili. Bu yüzden yan toplara her zamankinden çok dikkat edeceğiz” dedi.

Fenerbahçe'yi, “Moralli ve güçlü bir takım” olarak değerlendiren Giray Bulak, buna rağmen rakiplerinden çekinmediğini belirterek şöyle devam etti:
"Motivasyonu farklı bir doksan dakika olacak. Rakibimizden çekinmiyoruz. Çünkü ne yapacağımızı iyi biliyoruz. Kazanabileceğimiz bir maç olduğunu düşünüyorum. Her şeyden önce kontrollü olacağız. Hayat kontrol demektir. Fazla açılır, rakibin üzerine gidersek, başımıza ne geleceğini biliyoruz."

Tedbirli olarak PFDK'ya sevkedilen Holosko'nun yokluğuna karşılık ellerinde Rafael, Metin ve Sezer gibi etkili isimler bulunduğunu sözlerine ekleyen Bulak, Zelenka'nın ise tam anlamıyla hazır olmadığını açıkladı.

Bulak “Zelenka ameliyat sonrası 4-5 hafta oynamadı. Henüz 90 dakikayı çıkaracak durumda değil. Ancak eksikleri sorun yapmıyorum. Çünkü biz iyi bir ekibiz. Yüreğimizi ortaya koyduğumuzda, aşamayacağımız engel olamaz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler